Express-Miejski.pl

Kończy się sezon na działkach. Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu mienia

zdjęcie ilustracyjne fot.: Policja

Ząbkowiccy policjanci przypominają działkowcom o właściwym zabezpieczeniu altanek na okres zimy, a także zabraniu z terenu ogródków działkowych cennych przedmiotów.

Funkcjonariusze w najbliższym czasie będą odwiedzać działkowców i wskazywać w jaki sposób można zabezpieczyć swoje mienie i co zrobić, gdy potrzebna jest pomoc.

Tylko na terenie Ząbkowic Śląskich znajduje się kilka ogródków działkowych, na których przeszło tysiąc osób uprawia owoce i warzywa, a także traktuje jako miejsce letniego wypoczynku. Działkowcy poświęcają swojej ziemi dużo pracy, na wielu stoją nowocześnie wyposażone altany, a do pielęgnacji ogrodów używany jest markowy sprzęt ogrodniczy. Policjanci przypominają, żeby działkowcy na okres zimy, kiedy rzadko będą przebywali na terenie działek, zabezpieczyli własne mienie tak by „nie kusić złodzieja”. - Przede wszystkim nie powinno się zostawiać na działce i w altanach wartościowych rzeczy, takich jak kosiarki, piły, sprzęt elektryczny czy drobne AGD. Jeśli już nie ma innej możliwości, to należy sfotografować przedmioty, spisać numery seryjne i przechować dowód zakupu na wypadek kradzieży. Ponadto altanki powinny być zabezpieczone atestowanymi zamkami, kłódkami, a dobrym pomysłem jest także instalacja systemu alarmowego - radzi Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Ponadto działkowcy muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas pracy i relaksu na działkach. - Często policjanci odnotowują włamania do samochodów, gdyż na siedzeniach wewnątrz auta zostawiane są torebki i reklamówki. Nawet jeśli ich zawartość nie jest cenna, to koszt wybitej szyby może być znaczny. Regularnie zdarza się również pozostawianie torebek czy portfeli na ławkach przed altanami. To także nie jest dobry pomysł. Wystarczy chwila nieuwagi, aby nasze przedmioty padły łupem złodziei - mówi policjantka.

Funkcjonariusze przypominają, że udając się na działkę zawsze warto mieć przy sobie telefon komórkowy, który w przypadku kradzieży pozwoli na szybkie skontaktowanie się z policją. Ponadto telefon jest przydatny też w wielu innych aspektach. - Trzeba jednak pamiętać żeby zawsze mieć go przy sobie, a nie np. w torebce - podkreśla oficer prasowy.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kończy się sezon na działkach. Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu mienia

    2019-10-10 11:56:20

    gość: ~autor

    ostatnio dodany post

    Zostawjajac sprzet sami kusza zlodzeja by im to ukradl czy to w zimie czy to w lecie dzialka to nie dom kraty nie pomoga zlodziej sie wlamie a Polak nie lubi jak go sie poucza

REKLAMA