Express-Miejski.pl

Za ponad 2 mln zł zaadaptują budynek po księgach wieczystych na żłobek. Wybrano wykonawcę

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Firma ARKO z Kamieńca Ząbkowickiego wykona remont budynku przy ul. Krzywej 4 w celu przystosowania go do wymogów i zwiększenia tym samym miejsc żłobkowych w gminie.

Jeszcze w tym miesiącu planowane jest rozpoczęcie przebudowy budynku, w którym w przeszłości mieścił się wydział ksiąg wieczystych. Dzięki jego przystosowaniu dla najmłodszych, w gminie Ząbkowice Śląskie o 30 zwiększy się ilość miejsc żłobkowych dla dzieci do lat trzech. Zakres prac obejmuje m.in wymianę instalacji, adaptację pomieszczeń, ocieplenie budynku oraz renowację ścian zewnętrznych. Remont ma zakończyć się do końca marca 2020 roku, choć 70 proc. prac, zgodnie z umową, ma zostać wykonane jeszcze w tym roku.

- Zwiększanie miejsc żłobkowych to jeden z moich priorytetów. Z rozmów z mieszkańcami wiem, jak wielka jest na to potrzeba. W czasie mojej kadencji zwiększyliśmy ilość miejsc z 25 do 56 obecnie. Remont budynku po dawnych księgach wieczystych pozwoli przyjąć kolejne 30 dzieci – mówi burmistrz Marcin Orzeszek. 

Koszt adaptacji obiektu na żłobek wyniesie niewiele ponad 2 mln zł. Gmina początkowo na realizację zadania zamierzała przeznaczyć maksymalnie 1.7 mln zł, jednak ze względu na fakt, iż wszystkie oferty przekraczały w/w kwotę, zwołano sesję rady miejskiej, na której radni podjęli decyzję o zwiększeniu środków finansowych na remont budynku. Warto zauważyć, że samorząd na początku roku pozyskał 660 tys. zł dofinansowania na realizację tego zadania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2019.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA