Express-Miejski.pl

Gmina chce sprzedać budynek po byłej szkole. Czy znajdzie się chętny?

Budynek po byłej szkole na ul. Gliwickiej stoi pusty. Gmina chce zbyć nieruchomość fot.: mp

Gmina Ziębice ponownie chce sprzedać budynek po byłej szkole na ul. Gliwickiej. Cena wywoławcza za obiekt o powierzchni użytkowej blisko 675m2 wynosi ponad 550 tys. zł.

Budynek został wybudowany przed wojną. Jest ujęty w wykazie zabytków oraz zlokalizowany na terenie wpisanym do rejestru zabyktów, wobec czego podlega ochronie konserwatorskiej. W obiekcie przez lata mieściła się szkołą podstawowa. W latach 2006-2011 budynek po byłej szkole przebudowano na cele mieszkaniowo-biurowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Stworzono w nim dwanaście lokali. Ich stan określa się mianem surowego, zamkniętego.

W przeszłości mimo ogłaszanych przez samorząd przetargów na zbycie całego budynku bądź też poszczególnych lokali, nie było chętnych. Władze gminy nie mają jednak zamiaru tworzyć w obiekcie mieszkań komunalnych, gdyż jak tłumaczy burmistrz Mariusz Szpilarewicz, byłoby to rozwiązanie zbyt drogie. - Regularnie odzyskujemy lokale gminne w innych kamienicach, które trzeba remontować i przyznawać ludziom. Ponadto remontów wymagają także obiekty należące do gminy, w których już mieszkają rodziny i które sygnalizują nam zły stan obiektów. Zresztą dostrzegamy to również sami. Jeśli udałoby się uzyskać środki ze sprzedaży mienia, to w głównej mierze byłyby one wydatkowane właśnie na poprawę warunków w obiektach i lokalach mieszkalnych należących do gminy - tłumaczy burmistrz Mariusz Szpilarewicz.

Przetarg zaplanowano na 14 listopada o godz. 9 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ziębicach (pokój nr 2). Przed przystąpieniem do przetargu należy wpłacić wadium w kwocie 55.044 zł (10 proc. ceny wywoławczej).

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina chce sprzedać budynek po byłej szkole. Czy znajdzie się chętny?

  2019-10-10 05:55:58

  gość: ~Mama

  Dajcie spokój, już dawno powinno sie ten budynek zagospodarować.Narzekaja,że w szkołach dużo dzieci,a teraz w sumie 3 budynki stoją puste i niszczeja.

 • 2019-10-10 07:47:05

  gość: ~dziadek

  @~Mama
  A co z budynkiem po LO - miała być zgodnie z obietnicą z kampanii strefa przedsiębiorczości - z dziennym domem seniora też cisza .................

 • 2019-10-10 09:13:17

  gość: ~Anka

  @~dziadek
  przed naszym burmistrzem jeszcze cztery lata, na pewno zrobi więcej niż poprzednicy! Trzymam kciuki!

 • 2019-10-10 08:10:15

  gość: ~obracacz

  Koniec roku szalalo sie i budrzet trzeba na sile poratowac.... Jeszcze chwila i na wyplaty braknie

 • 2019-10-10 09:15:49

  gość: ~Anka

  ostatnio dodany post

  @~obracacz
  myślę, że to bardzo gospodarskie podejście. Pytanie: dlaczego przez ostatnie 12 lat niczego nie zrobiono niczego w tym obiekcie? Nie było pieniędzy? a co pani Bira z panią Lacel zrobiły z wolnymi środkami z vatu za zrobioną przez Herbowskiego kanalizację? Przecież do budżetu gminy wpłynęło chyba 6 milionów złotych ze skarbówki. Przejedzono?

REKLAMA