Express-Miejski.pl

Ubezpieczenie turystyczne - pytania i odpowiedzi

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Kiedy wybieramy się w podróż, jedną z najważniejszych spraw, jakie powinniśmy zorganizować przed wylotem, jest zakup ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że daje poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcie w sytuacji, kiedy wymagana będzie hospitalizacja, przeprowadzenie zabiegu czy konsultacja medyczna. Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego?
To, czym przede wszystkim powinniśmy kierować się podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia, jest jego zakres. Osoby wykupujące ubezpieczenia na podróż bardzo często podejmują decyzję ze względu na cenę. Oczywiście jest to jak najbardziej normalne zjawisko, jednak nie do końca racjonalne. Pamiętajmy o tym, że im więcej gwarantuje nam dana polisa ubezpieczeniowa, tym korzystniejsza jest dla nas. W związku z tym, przed jego zakupem dokładnie zapoznajmy się z warunkami zawartymi w umowie i zwróćmy także szczególną uwagę, na jakie kwoty są ubezpieczone poszczególne zdarzenia.

Co to jest odpowiedzialność cywilna oraz NNW w ubezpieczeniu turystycznym?
Jeżeli mowa o odpowiedzialności cywilnej, chodzi przede wszystkim o to, że w sytuacji, kiedy my wyrządzimy komuś szkodę, nasze ubezpieczenie ją pokryje. Oczywiście z zastrzeżeniem, że doszło do tego zupełnym przypadkiem, czyli działanie nasze nie było zamierzone. Odnosząc się do NNW, czyli następstw nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczenie to chroni nas w sytuacji, kiedy w wyniku wypadku doznamy uszczerbku na zdrowiu. W takim przypadku ubezpieczyciel wypłaci nam określoną kwotę zawartą w umowie polisy ubezpieczeniowej. Jest to z reguły procent od sumy NNW, która została wskazana w ubezpieczeniu.

Kiedy ubezpieczenie zaczyna obowiązywać?
W momencie, kiedy zdecydujemy się na zakup danej polisy ubezpieczeniowej (np. na: kalkulator.polisaturystyczna.pl), wchodzi ona w życie już następnego dnia od momentu jej zawarcia. Sam proces zawierania umowy również przebiega bardzo sprawnie, w związku z czym nie ma powodu do obaw nawet w sytuacji, kiedy przypomnimy sobie o nim na przysłowiową ostatnią chwilę.

Co zrobić w sytuacji, kiedy koniecznym jest skorzystanie z ubezpieczenia?
Jeżeli dojdzie do wypadku czy innego zdarzenia losowego, które jest objęte ubezpieczeniem, należy skontaktować się z ubezpieczycielem. Z reguły w tym celu podane są numery infolinii czynnych przez 24 godziny na dobę. Dzwoniąc należy podać numer polisy i to już stanowi podstawę do tego, aby ubiegać się o likwidację szkody.
Posiadając ubezpieczenie turystyczne, będziesz mógł cieszyć się urlopem bez ryzyka i strachu. W razie problemów to ubezpieczyciel zajmie się wszystkim. W powyższym artykule zaprezentowaliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zajrzyj na stronę: polisaturystyczna.pl

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA