Express-Miejski.pl

Dożynki w deszczowej aurze. Święto plonów w Suszce [foto] [video]

Dożynki gminy Kamieniec Ząbkowicki w Suszce fot.: wkudrynska / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minoną sobotę w deszczowej aurze odbyły się tegoroczne dożynki gminy Kamieniec Ząbkowicki. Ich gospodarzem było sołectwo Suszka.

Obchody dożynkowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele filialnym p.w. Matki Bożej Bolesnej w Suszce, gdzie poświęcono wszystkie wieńce. Po zakończeniu eucharystii uliczkami wioski przeszedł korowód w oprawie muzycznej Górniczej Orkiestry Dętej ze Złotego Stoku.

Następnie dokonano oficjalnego otwarcia wydarzenia. Uczynili to: Marcin Czerniec – wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki, Bernadetta Chodasewicz – przewodnicząca Rady Gminy oraz Wanda Fedan – sołtys Suszki. Podziękowali oni wszystkim mieszkańcom, jak i gościom za przybycie, a także nawiązali do tegorocznych żniw. 

Niech wszystkim nam się darzy, aby kolejny rok gospodarczy był równie obfity, bo gmina Kamieniec Ząbkowicki, pomimo tylu różnych przeciwności i anomalii pogodowych, które występowały na obszarze kraju po raz kolejny doświadczyła dobra. I za to dobro trzeba dziękować - mówił wójt Marcin Czerniec.

Głos zabrali też: Marcin Gwóźdź – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Waldemar Wieja – wicestarosta powiatu ząbkowickiego oraz Paweł Gancarz – wójt gminy Stoszowice. Podziękowali oni za zaproszenie i życzyli wszystkim udanej zabawy w deszczowej pogodzie. Następnie rozpoczeło się misterium chleba. Starostowie dożynek w osobach Agnieszki Teremeny i Grzegorza Pukało wręczyli chleb wójtowi gminy, by podzielić go między zebranych gości. Otrzymali także podziękowania, a w dalszej części wydarzenia odbyło się ośpiewanie wieńców w wykonaniu sołectw. Niektóre zamiast śpiewu wybrały recytację wiersza lub autorskich rymowanek. W międzyczasie zebrani mogli spróbować przygotowanego cista lub tradycyjnych potraw.

Po prezentacji wszystkich sołectw na scenie pojawił się Damian Holecki wraz z zespołem. Pomimo niepogody zebrani chętnie tańczyli do jego utworów, a po zakończeniu koncertowania prosili o bis. Ze względu na deszcz oraz niską temperaturę zawody sprawnościowe między sołectwami zostały odwołane. Program zabaw dla dzieci, także ze względów niesprzyjającej aury został skrócony. Pod koniec imprezy wystąpił zespół „Wiolinek” oraz zespół muzyczny z Nysy.

Święto plonów w Suszce:

wkudrynska / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dożynki w deszczowej aurze. Święto plonów w Suszce [foto] [video]

  2019-09-09 18:13:34

  gość: ~obserwator

  Dziewczyny z Suszki jak malowane !!!

 • 2019-09-09 21:59:22

  gość: ~Rif

  @~obserwator
  Piękna Pani starościna była największą atrakcją na dożynkach powinna kandydować do sejmu .

 • 2019-09-09 23:22:20

  gość: ~Ika

  ostatnio dodany post

  Bylam widzialam pieknie gratulacje

REKLAMA