Express-Miejski.pl

Dofinansowanie na rewitalizację zamku. Powstanie nowa trasa turystyczna i pomieszczenia ekspozycyjne

3 września Marcin Orzeszek podpisał umowę z reprezentantem Czerwonego Kostelca fot.: UM Ząbkowice Śląskie

3 września Marcin Orzeszek burmistrz Ząbkowic Śląskich podpisał umowę z czeskim miastem partnerskim w ramach projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”.

Głównym celem projektu, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 jest zwiększenie liczby turystów odwiedzających obszar w pobliżu granicy polsko-czeskiej poprzez udostępnienie średniowiecznych zabytków oraz przypomnienie wydarzeń, które w średniowieczu miały miejsce w okolicy poszczególnych przystanków trasy.

Całość projektu wynosi ponad 5,37 mln zł, z czego polska strona otrzymała dofinansowanie w wysokości ok. 2,1 mln zł.

Dzięki podpisanej umowie z miastem partnerskim w Czechach – Czerwonym Kostelcem na ząbkowickim zamku zostaną wykonane prace budowlane. Będą one obejmować przebudowę wieży bramnej i pomieszczeń do niej przyległych na trasę turystyczną i pomieszczenia ekspozycyjne. Powstanie ścieżka edukacyjna łącząca zamki w Vizmburku w Czechach i Ząbkowicach Śląskich. Zostanie także wykonana aranżacja dziedzińca wraz odbudową podcienia przy wieży bramnej oraz poprowadzona zostanie instalacja m.in. wodno-kanalizacyjna przez pomieszczenia piwniczne skrzydła wschodniego.

wkudrynska / em24.pl / na podst. inf. gmina Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dofinansowanie na rewitalizację zamku. Powstanie nowa trasa turystyczna i pomieszczenia ekspozycyjne

  2019-09-06 10:44:53

  gość: ~Władysław Duczak

  W narracji o powstającym produkcie turystycznym,proponuję wykorzystać wędrówki po okolicach bohatera powieści A.Sapkowskiego ,,Naretrum,,

 • 2019-09-06 18:16:41

  gość: ~Kaaa

  Lepiej zadbać o rozwój gospodarczy i przyciągać inwestorow żeby praca była bo od lat nic takiego sie nie dzieje

 • 2019-09-06 19:45:00

  gość: ~ZUK

  Pani Poseł dlaczego ostatnio nie widać Pani u burmistrza Ziębic przecież on też z PO

 • 2019-09-06 20:02:21

  gość: ~Kkk

  A kiedy będą robione drogi ja się pytam

 • 2019-09-06 23:00:07

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Burmistrz ciagle podpisuje jakies projekty. Zdjecia wspolne, usmiechy, reportarze, novsy w prasie, ciagle sie o tym czyta, slucha tj. sciezki rowerowe, budynki wielorodzinne, balaton na ujeciach w parku, autobusy itp, itd. Co z tego wynika? Odpowiedzcie sobie sami Zaznaczam ze burmistrz rządzi juz 9 lat. Jedyny powazna inwestycja to basen (na kredyt), aczkolwiek jeszcze nie skonczona. Za to burmistrz jest na kazdym festynie i dozynkach. Ja tego nie oczekuje od gospodarza naszego miasta

REKLAMA