Express-Miejski.pl

Już jutro dożynki gminy Bardo. Gospodarzem sołectwo Opolnica

Tegoroczne dożynki gminy Bardo odbędą się w Opolnicy fot.: em24.pl

Tegoroczne dożynki gminy Bardo odbędą się już jutro (1 września) w Opolnicy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Alibii”.

Obchody święta plonów zaczną się od przemarszu korowodu dożynkowego o godz. 12.30, który zostanie uformowany na drodze i poprowadzi do miejsca imprezy - terenu przy Punkcie Obsługi Ruchu Turystycznego w Opolnicy.

Tam o godz. 13 rozpocznie się msza święta polowa. O jej oprawę muzyczną zadba lokalny zespół Wiolinek wraz z Orkiestrą Dętą ze Złotego Stoku. Po zakończeniu eucharystii będzie miało miejsce tradycyjne misterium chleba. Sołectwa gminy Bardo będą prezentować swoje wieńce dożynkowe, a potem wspólnie z uczestnikami wydarzenia ośpiewają je i zatańczą „Chodzonego”.

Ponadto organizatorzy zapewnili program dla każdego uczestnika imprezy. Będą występy lokalnych zespołów ludowych „Wiolinka” i „Przełomiaków” oraz gości ze Świdnicy i Ukrainy. Oprócz stałej części zabawy jaką jest turniej dożynkowy, dostarczona zostanie dawka humoru w postaci występu teatru „Lajt” z Janowca z autorskim programem „Co z tą wsią?” oraz pokazy gminnych OSP. Będą stoiska z lokalnymi wyrobami, a dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcach oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez stowarzyszenie MKS „Red Dragon” Bardo.

Punktem kulminacyjnym dożynkowej imprezy, będzie koncert Disco-Lato w wykonaniu zespołu Alibii.  Grupa istnieje od 2002 roku. Obecnie ma w swoim repertuarze trzy programy estradowe. W Opolnicy wystąpi z show Disco-Lato. To program dedykowany dla imprez plenerowych, festynów, a także koncertów klubowych. W programie znajdują się największe polskie przeboje z nurtu disco, disco-polo i dance. Wśród tytułów są między innymi takie hity jak: „Ona tańczy dla mnie”, „Bananowa Agnieszka”, „Ale, Ale, Aleksandra” czy „Ruda tańczy jak szalona”. Całość to także niezwykle dynamiczne widowisko pełne pozytywnej energii.

Po koncercie gwiazdy wieczoru będzie miał miejsce pokaz sztucznych ognii oraz zabawa taneczna, do której porwie wszystkich miejscowy DJ.

 

wkudrynska / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Już jutro dożynki gminy Bardo. Gospodarzem sołectwo Opolnica

  2019-09-01 10:45:16

  gość: ~taki tam

  ciekawe kto będzie z wiecznych dyżurnych polityków??napewno będzie mały Stasiu z Piławy może p.Monika z Nowej Rudy ma być dinozaur Marek Dyduch no zobaczymy kto e zajrzymy do namiotu dla Vipóv co jedzą co piją,bo przecież to jest dla nich najważniejsze no i jak to Krzysiek rozpisze????no sle jak się ma swoich w komisji rewizyjnej to przejdzie wszystko,,to miłej popij...i zabawy

 • 2019-09-01 12:23:43

  gość: ~Gwóźdź oleje

  @~taki tam
  Marcinka G ze świtą nie będzie bo to mała gmina

 • 2019-09-04 09:46:41

  gość: ~Mat

  ostatnio dodany post

  @~Gwóźdź oleje
  A jednak.

 • 2019-09-01 11:43:57

  gość: ~Jurys

  To rolnicy powinni zajadać i popijać w namiotach dla VIP, a "władza" im usługiwać.

 • 2019-09-01 21:36:21

  gość: ~Gosć

  Bardzo dobra impreza

REKLAMA