Express-Miejski.pl

Już jutro dożynki gminy Ciepłowody. Gwiazdą imprezy będzie zespół „Mejk”

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

31 sierpnia odbędą się kolejne dożynki gminne na terenie powiatu ząbkowickiego. Swoje święto będą mieli rolnicy z gminy Ciepłowody.

Wydarzenie o godz. 16.30 rozpocznie dożynkowa msza święta dziękczynna, na której zostaną poświęcone wieńce i symbole zebranych plonów. Po zakończeniu mszy, spod tamtejszego kościoła parafialnego, uczestnicy wraz z wieńcami przejdą ulicami Ciepłowód, kierując się na boisko sportowe. Tam o godz. 18 rozpocznie się ceremoniał dożynkowy, czyli symboliczne dzielenie chlebem i ośpiewanie wieńców. Po jego zakończeniu nastąpi przywitanie gości, a na scenie rozpoczną się pierwsze występy artystyczne.

Na godz. 19.30 zaplanowano konkursy i zabawy zKapelą z Naszego Miasteczka”. W tym samym czasie zostaną ogłoszone wyniki konkursów dożynkowych - na najlepszą nalewkę, najpiękniejszy chleb dożynkowy, wyjątkowe płody rolne oraz najpiękniejszą kukłę dożynkową. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. O godz. 21 na scenie wystąpi gwiazda tegorocznych dożynek zespół „Mejk”. Tegoroczne święto plonów zakończy zabawa taneczna z zespołem „Swing”.

Mejk - „Tańczę z nim do rana”:

wkudrynska / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA