Express-Miejski.pl

W sobotę Święto Pieroga, w niedzielę dożynki powiatowo-gminne. Dwa dni zabawy w Witostowicach

Przed nami dwa dni dobrej zabawy w Witostowicach. Dziś Święto Pieroga, jutro dożynki powiatowo-gminne fot.: em24.pl

W tę niedzielę odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Dzień wcześniej zostanie zorganizowane Święto Pieroga. Obie imprezy będą odbywać się w Witostowicach w gminie Ziębice.

To właśnie ziębicki samorząd jest w tym roku organizatorem dożynek gminno-powiatowych. Przed rokiem święto plonów miało miejsce w Ząbkowicach Śląskich [KLIK] a przed dwoma laty w Bardzie [KLIK].

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w sobotę (31 sierpnia) podczas „Święta Pieroga”. Jej początek zaplanowano na godz. 17 na boisku sportowym. Przygotowane atrakcje będą przeplatać się z wielkimi eksplozjami kolorów. O godz. 18 zaplanowano III edycję konkursu Traktor Speed o puchar sołtysa. Na scenie w godzinach wieczornych koncert da zespół „Świnka Halinka”, a od godz. 21.30 zebrani będą mogli bawić się podczas dyskoteki pod gwiazdami prowadzonej przez DJ-a Foxfire’a.

Świnka Halinka - „Siwula”:

W niedzielę (1 września), o godz. 12 będzie miała miejsce tradycyjna msza święta dożynkowa na dziedzińcu Zamku na Wodzie w Witostowicach. Godzinę później witostowickimi ulicami przejdzie korowód dożynkowy, który dotrze na boisko sportowe. Tam będzie odbywała się główna część imprezy. Zainuguruje ją uroczyste misterium chleba oraz prezentacja wieńców dożynkowych. Następnie o godz. 14.30 nadejdzie czas na wyłonienie najładniejszego wieńca powiatowego, który będzie reprezentował powiat ząbkowicki na dożynkach wojewódzkich. Potem zostanie rozstrzygnięty konkurs na najaktywniejsze sołectwo naszego powiatu, w którym pula nagród wynosi 6.5 tys. zł. Od godz. 15 rozpocznie się część artystyczna dożynek. Na scenie wystąpi zespół folklorystyczny „Wesołe Nutki” z Mąkolna. O godz. 16 fani disco polo będą mogli bawić się do utworów Mr. Sebii. Po nim na scenie zagości zespół „Kumbia Mać”, a o godz. 18 odbędzie się turniej sołectw gminy Ziębice. Na godz. 19 zaplanowano występ głównej gwiazdy dożynek - CLEO. Po koncercie dwudniowa zabawa w Witostowicach dobiegnie końca.

CLEO - „Za krokiem krok”:

Podczas trwania dożynek nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak różnorodnych i bogatych stoisk z gastronomią, widokowych lotów samolotem oraz prezentacji kół gospodyń wiejskich. Organizatorzy przygotują także specjalną strefę atrakcji dla dzieci.

wkudrynska / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W sobotę Święto Pieroga, w niedzielę dożynki powiatowo-gminne. Dwa dni zabawy w Witostowicach

  2019-09-01 20:21:57

  gość: ~PIS

  Dobrze że Mario trzyma z PIS nasze Ziębice wypięknieja. Wszyscy głosujemy na na Pana Marcina bedziemy w końcu mieli posla z prawdziwego zdarzenia

 • 2019-09-02 15:18:54

  gość: ~Ołcharab

  ostatnio dodany post

  @~PIS
  To w końcu Mariusz czy Marcin? O kogo Ci chodzi? O szpilę? Jak on platformersem jest.. Chyba że sobie przeszedł do PiSu.. Wiedziałem że to chorągiewka.

 • 2019-09-02 13:29:29

  gość: ~erosoman

  Szlachetne święto pieroga - dziewczęta do zobaczenia

REKLAMA