Express-Miejski.pl

Dożynki gminy Bardo również w rytmach disco-polo. Gwiazdą zespół Alibii

Zespól Alibii będzie tegoroczną gwiazdą dożynek w gminie Bardo fot.: mat. prasowe

Sołectwo Opolnica będzie gospodarzem tegorocznych dożynek w gminie Bardo. Wydarzenie odbędzie się 1 września na tamtejszym boisku sportowym.

O godzinie 12.30 uczestnicy uformują barwny i korowód, by w rozśpiewanym klimacie dotrzeć na miejsce imprezy. Tam na boisku sportowym w pobliżu Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego rozpocznie się dziękczynna msza polowa, o oprawę której zadba zespół „Wiolinek” wraz z orkiestrą dętą ze Złotego Stoku. Odbędzie się również, tradycyjny ceremoniał przekazania chleba gospodarzowi dożynek – tzw. misterium chleba i wspólne jego dzielenie z mieszkańcami oraz przybyłymi gośćmi. Następnie zostaną zaprezentowane i ośpiewane wieńce dożynkowe wraz z wspólnym tańcem dożynkowym – „Chodzony”.

Ponadto organizatorzy zapewnili program dla każdego uczestnika imprezy. Będą występy lokalnych zespołów ludowych „Wiolinka” i „Przełomiaków” oraz gości ze Świdnicy i Ukrainy. Oprócz stałej części zabawy jaką jest turniej dożynkowy, dostarczona zostanie dawka humoru w postaci występu teatru „Lajt” z Janowca z autorskim programem „Co z tą wsią?” oraz pokazy gminnych OSP. Będą stoiska z lokalnymi wyrobami, a dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcach oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez stowarzyszenie MKS „Red Dragon” Bardo.

Punktem kulminacyjnym dożynkowej imprezy, będzie koncert Disco-Lato w wykonaniu zespołu Alibii.  Grupa istnieje od 2002 roku. Obecnie ma w swoim repertuarze trzy programy estradowe. W Opolnicy wystąpi z show Disco-Lato. To program dedykowany dla imprez plenerowych, festynów, a także koncertów klubowych. W programie znajdują się największe polskie przeboje z nurtu disco, disco-polo i dance. Wśród tytułów są między innymi takie hity jak: „Ona tańczy dla mnie”, „Bananowa Agnieszka”, „Ale, Ale, Aleksandra” czy „Ruda tańczy jak szalona”. Całość to także niezwykle dynamiczne widowisko pełne pozytywnej energii.

Po koncercie gwiazdy wieczoru będzie miał miejsce pokaz sztucznych ognii oraz zabawa taneczna, do której porwie wszystkich miejscowy DJ.

Fragment występu zespołu Alibii zrealizowanego podczas koncertu w Łęczycach w czerwcu 2013 roku. Jest to program archiwalny, realizowany w składzie osobowym nieco innym niż obecny:

ms. / em24.pl / UM Bardo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dożynki gminy Bardo również w rytmach disco-polo. Gwiazdą zespół Alibii

  2019-08-20 16:46:12

  gość: ~kiedyś fotograf

  piękny plakat

 • 2019-08-21 13:37:06

  gość: ~graficiarz

  ostatnio dodany post

  @~kiedyś fotograf

  grafik płakał jak projektował

 • 2019-08-20 22:49:13

  gość: ~Kiełbasa

  "Powrocze Komuno w gory i nad morze
  Znowuz bedzie mozna z pola ukrasc zboze
  O, swiety Jozefie, zmiluj sie nad nami
  Wroc do nas Komuno drzwiami i oknami
  Powrocze Komuno do zakladow pracy
  Zeby znow szczesliwi byli rodacy
  Zeby pospac mogli sobie za maszyna
  Zeby nic nie robic i pic tanie wino
  Pojdziemy z rodzina w wyborach glosowac
  A potem po parku bedziemy tancowac
  Niech wroci Komuna i tania kielbasa
  Pol litra na glowe i piwo na kaca
  Po co "Solidarnosc" i po co wojowac
  Niech wroci Komuna - bedziemy harcowac
  Jedni chca faszyzmu, drudzy ksiedza wola
  A ja chce komuny oraz Disco Polo"

REKLAMA