Express-Miejski.pl

Trwają prace na ul. Spacerowej w Ziębicach, droga zamknięta dla ruchu. Sprawdź, gdzie parkować

Plac budowy przy ul. Spacerowej fot.: UMiG Ziębice

13 sierpnia burmistrz Ziębic wraz z pracownikami Wydziału Budownictwa i Gospodarki Komunalnej odwiedził plac budowy przy ul. Spacerowej w Ziębicach.

Ruszyły tam bowiem pierwsze prace związane z remontem drogi. Obejmują one m.in. przebudowę jezdni asfaltowej, chodników oraz wymianę kanalizacji deszczowej. Od dziś (19 sierpnia) przejazd przez ulicę Spacerową jest niemożliwy. Mieszkańcy pozostawiający na co dzień swoje auta na parkingu przy os. Kopernika, do którego bezpośrednio prowadzi droga, na czas utrudnień mogą skorzystać z trzech parkingów: przy ul. T. Kościuszki - plac byłego LO, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz przy Gminnym Centrum Edukacji i Sportu. 

Wykonawcą przebudowy ul. Spacerowej jest firma Wasbud z Grodkowa. Wartość zadania to blisko 820 tys. zł, a połowę tej kwoty gmina Ziębice otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin zakończenia prac związanych z realizacją zadania przypada na koniec października, jednak niewykluczone, że inwestycja zostanie zrealizowana szybciej.

wkudrynska / em24.pl / gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA