Express-Miejski.pl

VI edycja „Ząbkowickiej Dychy” zbliża się wielkimi krokami. Do biegu pozostało 10 dni

24 sierpnia odbędzie się VI edycja „Ząbkowickiej Dychy”. Do udziału w imprezie zapisało się ponad 320 osób fot.: em24.pl

24 sierpnia odbędzie się VI edycja „Ząbkowickiej Dychy”. Zapisy on-line dobiegły co prawda końca, ale wciąż jest możliwość wzięcia udziału w biegu.

Chętni, którzy nie zdążyli zapisać się przez internet mogą wystartować w biegu, dołączając do grona zawodników w dzień zawodów. Wpisowe będzie kosztowało 100 zł, a organizator nie gwarantuje pakietu startowego. Niemniej jednak każdy z uczestników będzie mógł powalczyć o nagrody w poszczególnych kategoriach, a jest ich naprawdę sporo.

Na dystansie 10 km będą prowadzone klasyfikacje w kategoriach: kobiet i mężczyzn OPEN, najlepszy ząbkowiczanin oraz ząbkowiczanka, najlepszy mieszkaniec i mieszkanka powiatu ząbkowickiego, a także kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Po raz pierwszy nagrodzeni zostaną też najlepszy Dolnoślązak i najlepsza Dolnoślązaczka. Dla nich Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU ufundowały weekendowe pobyty w SPA dla dwóch osób w Uzdrowisku Polanica-Zdrój.

W biegu na dystansie 5 km na nagrody mogą liczyć tylko najlepsi mężczyźni i kobiety w kategorii OPEN, najszybsi ząbkowiczanie i ząbkowiczanki oraz biegacze, którzy okażą się najlepsi w swoich kategoriach wiekowych. Przewidziano dla nich puchary i nagrody rzeczowe.

Na najszybszych biegaczy na dystansie 10 km czekają puchary, medale, dyplomy, drobne upominki oraz nagrody finansowe w zależności od miejsc i kategorii. Nagrody finansowe będą przysługiwać osobom, które zajmą pierwsze pięć miejsc na dystansie w w/w kategoriach za wyjątkiem kategorii wiekowych. Za zwycięstwo w biegu można zgarnąć 700 zł. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie imprezy [KLIK].

Bieg rozpocznie się na ul. Powstańców Warszawskich o godz. 10 i jednocześnie odbywa się na dwóch dystansach: 10 km i 5 km. Obie trasy obejmują m.in. ulice Ząbkowic Śląskich, Park Sybiraków oraz Jaworek. Meta będzie znajdować się na ząbkowickim rynku.

Zdjęcia poprzednich edycji imprezy można obejrzeć na naszym portalu: 

V edycja „Ząbkowickiej Dychy [KLIK]

IV edycja „Ząbkowickiej Dychy [KLIK]

III edycja „Ząbkowickiej Dychy” [KLIK]

Organizatorem imprezy jest Gmina Ząbkowice Śląskie wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich.

wkudrynska / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA