Express-Miejski.pl

15 sierpnia ruszają zapisy na II edycję Igrzysk Sportowych Seniorów w Ziębicach

Zeszłoroczne Igrzyska Sportowe Seniorów w Ziębicach organizowane przez fundację „Teraz Ziębice” fot.: em24.pl

Zeszłoroczne igrzyska cieszyły się na tyle dużą popularnością wśród seniorów, że z tego powodu fundacja „Teraz Ziębice” postanowiła zorganizować drugą edycję imprezy.

Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się 15 września na Stadionie Miejskim w Ziębicach, a już w najbliższy czwartek (15 sierpnia) na stronie organizatora ruszą internetowe zapisy [KLIK].

Do wyboru seniorzy mają 10 dyscyplin sportowych: armwrestling (siłowanie się na rękę), badminton, biegi, boks, brydż sportowy, bule, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny. Najlepsi z uczestników w danej kategorii otrzymają medale i nagrody.

Liczba osób biorących udział w igrzyskach jest ograniczona.  W każdej z dyscyplin sportowych może zmierzyć się 30 osób, z wyjątkiem brydża sportowego, w którym wziąć udział może 40 par. Osoby, które zarezerwują sobie miejsce przez internet, a następnie w dniu zawodów (do godz. 9.45) odbiorą w biurze zawodów numer startowy, będą miały zapewniony bezpłatny udział w zawodach oraz posiłek regeneracyjny. Oprócz zawodów sportowych w tegorocznym programie są także warsztaty muzyczne, artystyczne i ruchowe. Nie zabraknie też zabawy przy muzyce z lat 60. i 70.

Pierwsza edycja Igrzysk Sportowych Seniorów odbyła się 2 września w zeszłym roku i przyciągnęła do Ziębic prawie 200 seniorów z całego Dolnego Śląska. Wśród 10 dyscyplin sportowych największym zainteresowaniem cieszyły się bule i brydż sportowy. Najstarsza uczestniczka Igrzysk miała 89 lat, a uczestnik – 87, najmłodsi zaś ledwie wkroczyli w wiek senioralny.

Zdjęcia z zeszłorocznych igrzysk można obejrzeć na naszej stronie [KLIK].

Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa dolnośląskiego, w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”. Inicjatywa ta została wybrana przez Dolnoślązaków w internetowych głosowaniu, uzyskując poparcie blisko 1000 osób.

Więcej informacji o Igrzyskach Sportowych Seniorów na oficjalnej stronie igrzysk[KLIK] oraz na Facebooku[KLIK].

Igrzyska Sportowe Seniorów dotyczą osób, które ukończyły 55 rok życia.

Fundacja Teraz Ziębice / Agnieszka Rzepka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA