Express-Miejski.pl

To już pewne. Od grudnia pociągi z Wrocławia pojadą do Pragi

Spotkanie Tymoteusza Myrdy, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Michalem Kortyšem, zastępcą Hetmana Kraju Pardubickiego, w którym wzięli też udział przedstawiciele przewoźników odpowiedzialnych za obsługę pasażerów fot.: KD

9 grudnia wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Pragi.

Obsługiwać je będą pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express, które po polskiej stronie, podobnie jak w przypadku połączenia Wrocław – Drezno, obsłużą załogi Kolei Dolnośląskich.

Po raz pierwszy pisaliśmy o tym w artykule pt: Z Kamieńca Ząbkowickiego, Kłodzka i Strzelina pociągiem prosto do Pragi?

Uruchomienie nowego połączenia to efekt rozmów przedstawicieli władz samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego. Szczegóły porozumienia zostały ustalone podczas spotkania Tymoteusza Myrdy, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Michalem Kortyšem, zastępcą Hetmana Kraju Pardubickiego, w którym wzięli też udział przedstawiciele przewoźników odpowiedzialnych za obsługę pasażerów.

– Liczę, że ta decyzja wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego, nie tylko Dolnoślązaków w Pradze, ale również gości z Czech na Dolnym Śląsku – powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Praga pojawi się od grudnia w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020. Podróżni będą mogli skorzystać z dwóch par pociągów kursujących w każdy weekend, po jednej parze każdego dnia. W pozostałe dni pasażerowie będą mogli skorzystać z działających do tej pory połączeń z przesiadką w Lichkovie i Uściu nad Orlicą.

– Cieszę się, że udało nam się dogadać z Czechami, bo zarówno nam, jak i naszym zagranicznym partnerom od dawna zależało na takim połączeniu. Dzięki temu wycieczkę do Pragi i z powrotem będziemy mogli zaplanować nawet w ciągu jednego dnia, chociaż osobiście uważam, że to stanowczo za krótko - dodał Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Nowe połączenie pozwoli skrócić czas podróży do Pragi. Obecne podróż z przesiadkami trwa powyżej pięciu godzin. Bezpośredni pociąg będzie pokonywał trasę w czasie nieco powyżej czterech godzin.

Od stycznia do czerwca 2019 roku Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 6,6 mln pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżnych rok do roku na poziomie prawie 20 procent. To najlepszy wynik w jedenastoletniej historii spółki i potwierdzenie jej coraz większej popularności wśród pasażerów.

ms. / em24.pl / KD

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • To już pewne. Od grudnia pociągi z Wrocławia pojadą do Pragi

  2019-08-12 16:20:25

  gość: ~Sąsiad

  No to super, wieś Kamieniec bliżej świat a MIASTO Ząbkowice dziurą coraz większą nawet do Legnicy trza na piechotę.Brawo WY.

 • 2019-08-12 17:39:29

  gość: ~Gsj

  @~Sąsiad
  Weź tak nie pisz bo zaraz zaatakuje Cie 99% zadowolonych mieszkancow tej dziury:)

 • 2019-08-12 20:51:08

  gość: ~sąsiad

  Dalej głosujcie na PO.Macie imprezy na zamku.Wy nie jesteście z Ząbkowic Śląskich tylkoo z miasta Frankenstein LGBT brawo HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

 • 2019-08-12 21:06:23

  gość: ~fazi

  @~Sąsiad
  oczywiscie ze w zabkowicach powinien sie zatrzymywac pociag do pragi samolot do rzymu i prom do szwecji ty malomiasteczkowy filozofie z zapyzialej wymierajacej bez przyszlosci dziury

 • 2019-08-12 21:42:04

  gość: ~Sąsiad

  @~fazi
  Pociąg raczej nie bo nie po drodze\szynach\ prom raczej też nie bo mała rzeczka ale samoloty to kto wie gdyż w latach przedwojennych w Stolcu treningowo startowały szybowce a za Srąkową w kierunku Kamienca było przygotowane lotnisko\ lądowisko.Ale fazi skąd to może wiedzieć.

 • 2019-08-13 08:56:50

  gość: ~Obiektywnyy

  Orzeszek nie zrobił nic, aby poprowadzić większą ilość pociągów przez Ząbkowice, nie zrobił też nic, aby mieszkańcom żyło się lepiej! NIC! Musimy dojeżdżać do Barda żeby posłuchać świetnych koncertów, do Kamieńca żeby gdziekolwiek dalej móc pojechać, do Kamieńca żeby zobaczyć jak powinno wyglądać odrestaurowywanie zabytku jakim jest zamek, bo nasze ruiny to szkoda gadać i do Złotego Stoku żeby zobaczyć jak produkt turystyczny jakim jest Kopalnia Złota w ciągu miesiąca odwiedza tyle ludzi, ile naszą Krzywą Wieżę w ciągu roku

 • 2019-08-13 09:45:05

  gość: ~Sąsiad

  @~Obiektywnyy
  Co prawda to prawda.

 • 2019-08-13 18:45:57

  gość: ~Jakie były

  @~Obiektywnyy
  Jakie były koncerty w Bardzie??

 • 2019-08-14 10:09:12

  gość: ~pio pio

  ostatnio dodany post

  Orzeszek mógłby chociaż załatwić pare połczeń z Wrocławiem ale gdzie tam przecież są autobusy więc po co pociągi jak pan Orzeszek będzie myślał takimi kategoriami to długo Ząbkowice tak nie pociągną z roku na rok jest coraz gorzej

REKLAMA