Express-Miejski.pl

Mercati i Basterretxea Vila gościli w Bardzie. IV koncert w ramach Bardzkiego Lata Organowego

Mercati i Basterretxea Vila gościli w Bardzie. IV koncert Bardzkiego Lata Organowego fot.: Gmina Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną sobotę odbył się przedostatni koncert tegorocznej edycji Bardzkiego Lata Organowego. W miejscowej bazylice wystąpili: Giulio Mercati i Lidia Basterretxea Vila.

Giulio Mercati jest organistą, klawesynistą, kompozytorem i muzykologiem. Intensywnie koncertuje i angażuje się w działalność naukową. Koncertował w ponad 20 krajach świata. Jest dyrektorem artystycznym i twórcą wielu festiwali we Włoszech, Szwajcarii i Hiszpanii.

Lidia Basterretxea Vila urodzona w stolicy Wenezueli, kształcąca się w Hiszpanii, na stałe zamieszkała we Włoszech. Świetnie odnajduje się w repertuarze muzyki dawnej oraz kameralnej. Jako sopranista koncertuje w operach całej Europy. Ponadto jest dyrygentem dziecięcego chóru Teatro Sociale di Como.

Ostatni koncert w ramach Bardzkiego Lata Organowego odbędzie się 24 sierpnia.

Dzień wcześniej natomiast w bardzkiej bazylice wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Koncert odbędzie się w ramach VII edycji powracającego do Barda Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego. 8 września na zakończenie szeregu wydarzeń muzycznych w miejscowej świątyni odbędzie się koncert pn. Hymny Kościoła Koptyjskiego w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans.

UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA