Express-Miejski.pl

GDDKiA: Trwają zaawansowane prace przy projektowaniu S8 Wrocław-Kłodzko

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

GDDKiA informuje: cały czas trwają prace nad dokumentacją projektową przy realizacji drogi ekspresowej S8 od Wrocławia do Kłodzka i są one na bardzo zaawansowanym etapie.

To odpowiedź generalnej dyrekcji na publikowane informacje o rzekomym zaniechaniu prac przy realizacji zadania.

Zaawansowane prace projektowe

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca analizując cztery warianty przebiegu drogi pozyskuje dane niezbędne do wykonania m.in. studium geologiczno-inżynierskiego i analizy wielokryterialnej. Prowadzi również inwentaryzację przyrodniczą dla wszystkich wariantów S8 dla etapu STEŚ.

Spotkania ze społeczeństwem

W dniach od 22 maja do 11 czerwca 2019 roku na terenie 12 gmin województwa dolnośląskiego od Wrocławia do Kłodzka, GDDKiA wraz z projektantem zorganizowała spotkania informacyjne. Podczas spotkań uczestnicy mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi przebiegów wariantów S8 między Wrocławiem a Kłodzkiem oraz wnieść swoje uwagi, co do ich przebiegów, w formie przygotowanych ankiet. W wyniku spotkań do GDDKiA wpłynęło ok. 5000 ankiet, które są w tej chwili analizowane zarówno przez Projektanta jak i GDDKiA. Równocześnie trwają prace nad przebiegiem wariantu preferowanego przez społeczeństwo na całym odcinku S8 Wrocław-Kłodzko. Na przełomie III i IV kwartału 2019 roku na stronie internetowej zostanie zamieszony raport ze spotkań informacyjnych wraz z pokazaniem przebiegu wariantu preferowanego przez społeczeństwo.

Zarekomendujemy wariant najbardziej optymalny

W IV kwartale 2019 roku planowane jest posiedzenie Komisji Ocen Projektów Inwestycyjnych, na którym zostanie zarekomendowany wariant do realizacji. Wariant ten zostanie przedstawiony we wniosku do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wybór wariantu do dalszej realizacji wskaże decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, której pozyskanie zaplanowane jest w III kwartale 2020 roku.

Zmierzamy do kolejnego etapu

Kolejnym etapem będzie ogłoszenie w II kwartale 2021 roku postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawców, którzy zrealizują drogę ekspresową S8 Wrocław- Kłodzko . Droga ekspresowa będzie realizowana w systemie projektuj i buduj tzn., że Wykonawca będzie musiał opracować Projekt Budowlany, uzyskać decyzje ZRiD (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), wybudować drogę ekspresową oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Realizacja prac budowalnych przewidziana jest na lata 2023-2026/2027 w zależności od wybranego wariantu.

Kalendarium

Przypominamy, że umowa na prace projektowe została podpisana 29 grudnia 2016 roku. W 2017 roku w ramach umowy wykonano Studium Korytarzowe. 8 września 2018 roku został podpisany, przez Ministra infrastruktury, Aneks do Programu Inwestycji dla zadania pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości” z którego wynika, że droga krajowa nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko będzie o parametrach klasy drogi ekspresowej S i przekroju 2x2 na całej swojej długości.

GDDKiA

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • GDDKiA: Trwają zaawansowane prace przy projektowaniu S8 Wrocław-Kłodzko

  2019-08-10 13:09:14

  gość: ~S8tia

  Taaa, jasne... prace trwają, nikogo nie widać. Wybory idą... ściema i to taka fest. 4lata praktycznie nic nie wybudowano, nie można dokończyć inwestycji, bo wykonawcy się wypięl więc o czym gadka?

 • 2019-10-04 14:32:06

  gość: ~hiszpan

  @~S8tia
  Ale pedały PO i SLD Tusk obiecał że Euro 2012r powstanie większość zaplanowanych s -ek i autostrad i jak zawsze kończy się na obietnicach nigdy nic PO nie zrobiło i nie zrobi tylko kradnie , donosi i dyma swoich wyborców

 • 2019-10-04 14:40:04

  gość: ~hiszpan

  ostatnio dodany post

  @~S8tia
  A co wybudowali złodzieje z PO okradli Polskę i Polaków z OFE sprzedali kolej , zamykali szpitale ,kopalnie likwidowali posterunki po co , a po to żeby Tusk mógł stworzyć własną linię lotniczą doprowadzając do prawie bankructwa LOT DZIĘKOWAĆ BOGU ŻE WYGRAŁ PIS bo mieli byśmy kolejny rozbiór Polski

 • 2019-08-10 14:19:52

  gość: ~taki tam

  chcę się dowiedzieć dlaczego Wiadomości bez przerwy reklamują-małego otwieracza Stasia-z Piławy???

 • 2019-08-10 17:08:02

  gość: ~Sąsiad

  @~taki tam
  Jujek mówił że, jak zawsze na darmoche leci i w tym miesiącu to przytyje bo tyle dożynek i darmowego jadła.

 • 2019-10-04 14:34:58

  gość: ~hiszpan

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA