Express-Miejski.pl

Trwa remont drogi w Srebrnej Górze. Są utrudnienia [foto]

Remont drogi wojewódzkiej nr 385 w Srebrnej Górze. Prace mają zakończyć się do końca października fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od ponad miesiąca w Srebrnej Górze trwają prace związane z przebudową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 385 na odcinku około 800 metrów. Są utrudnienia w ruchu.

Remont obejmuje odcinek od zatoki autobusowej w Budzowie do skrzyżowania z ulicą Nowe Miasto w Srebrnej Górze. W ramach prac przebudowana ma zostać jezdnia o szerokości 6.5 metra z betonu asfaltowego, chodnik o szerokości dwóch metrów oraz istniejące zjazdy publiczne i indywidualne z drogi. Zadanie obejmuje też budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz linii kablowej niskiego napięcia. W planach jest także montaż nowych lamp oświetleniowych.

Na czas prac na remontowanym odcinku drogi występują utrudnienia w ruchu. Od wjazdu do Srebrnej Góry do skrzyżowania z ul. Kolejową ruch odbywa się naprzemiennie i jest sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Kompleksowy remont 800-metrowego fragmentu ma zakończyć się do końca października. Wykonawcą prac jest firma Berger Bau Polska, a całkowity koszt inwestycji to ponad 4.3 mln zł. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA