Express-Miejski.pl

Wpadli kolejni pijani kierowcy. Zatrzymano też poszukiwanego, który nie zapłacił grzywny

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 50-latka z Wrocławia, który jechał Fordem bez uprawnień, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 29 lipca po godz. 12 w Kamieńcu Ząbkowickim. Policjanci podczas wykonywania swoich czynności zatrzymali 50-latka z Wrocławia, który jechał Fordem mimo decyzji prezydenta Wrocławia o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo podczas sprawdzania jego dokumentów okazało się, że jest poszukiwany na podstawie wydanego zarządzenia dotyczącego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego za brak uiszczenia grzywny w wysokości tysiąca złotych. Groziło mu 50 dni kary pozbawienia wolności. Zatrzymany pokrył należność i za kratki nie trafił, ale w związku z jazdą samochodem mimo cofniętych uprawnień, nie mógł już kontynuować jazdy. Jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a jego po wykonaniu standardowych czynności zwolniono. Za jazdę mimo cofniętych uprawnień odpowie teraz przed sądem.

2 sierpnia przed godz. 17 w Doboszowicach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) w ręce policjantów wpadł 58-letni mieszkaniec powiatu, który kierował motorowerem mimo zakazu prowadzenia pojazdów, który został mu wydany w 2015 roku. Po przeprowadzeniu standardowych czynności mężczyznę zwolniono, a pojazd, którym podróżował przekazano osobie wskazanej.

28 lipca około godz. 23 w Ząbkowicach Śląskich policjanci zatrzymali 28-latka z powiatu ząbkowickiego, który jechał Volkswagenem i miał 0.7 promila alkoholu w organizmie. 

4 sierpnia w Ziębicach wpadło natomiast dwóch rowerzystów. Pierwszy o godz. 10.30 na ul. Gliwickiej. 43-latek z powiatu ząbkowickiego miał 1.3 promila. Drugi został zatrzymany ponad godzinę później na ul. Wrocławskiej. To 42-latek także z powiatu ząbkowickiego, który wydmuchał 0.9 promila.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wpadli kolejni pijani kierowcy. Zatrzymano też poszukiwanego, który nie zapłacił grzywny

  2019-08-07 19:18:17

  gość: ~Byk

  Jeżdżą aż huczy

 • 2019-08-07 21:55:07

  gość: ~Prawda jest taka

  Kij im w D.PE

 • 2019-08-09 11:18:29

  gość: ~kamil

  ostatnio dodany post

  standardowo, nie ma dnia żeby pijanych kierowców iluś tam nie było w rejonie, juz od paru lat mam alkomat w domu, kupiłem alkohita i zawsze jak coś tam wypiję nawt na drugi dzień to się nim sprawdzam, ni wyobrażam sobie jechać na czuja nawet jak czuję sę bardzo dobrze, już tak nie jeden pojechał

REKLAMA