Express-Miejski.pl

Zderzenie dwóch Fordów na skrzyżowaniu między Ząbkowicami Śląskimi a Stoszowicami [foto]

Zderzenie dwóch Fordów na skrzyżowaniu między Ząbkowicami Śląskimi a Stoszowicami fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezatrzymanie pojazdu przed znakiem stop i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia około godz. 21.30 na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 3154D (Tarnów-Olbrachcice Wielkie) z drogą wojewódzką nr 382 (Ząbkowice Śląskie - Stoszowice). Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba kierująca Fordem Fiestą na gryfickich tablicach rejestracyjnych wyjeżdżając z Tarnowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą główną Fordowi Focusowi i doprowadziła do zderzenia aut.

W obu samochodach podróżowało łącznie sześć osób, w tym dwoje dzieci. Wszystkie osoby zdołały opuścić pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych i znajdują się obecnie pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Ruch na trasie Ząbkowice Śląskie - Stoszowice odbywa się płynnie, całkowicie zamknięta jest droga prowadząca w kierunku Olbrachcic Wielkich.

Na miejscu pracuje zespół ratownictwa medycznego, policja i kilka zastępów straży pożarnej. Uszkodzona została infrastruktura drogowa, m.in. znak oraz słupki ostrzegawcze.

[AKTUALIZACJA, 5.08, godz. 11.45]: - 48-latek z powiatu gryfickiego jadący Fordem Fiestą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu prawidłowo jadącemu 28-latkowi, mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego, który podróżował Fordem Focusem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi, a wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu nie doznały poważniejszych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja - wyjaśnia Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

 

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA