Znamy mistrzów spinningu ząbkowickiego koła wędkarskiego

Zawody spinningowe o tytuł mistrza ząbkowickiego koła wędkarskiego

Zawody spinningowe o tytuł mistrza ząbkowickiego koła wędkarskiego fot.: PZW Ząbkowice Śląskie

To były trzecie zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Ząbkowice Śląskie. Po spławiku i gruncie przyszedł czas na spinning, czyli polowanie na drapieżniki.

27 lipca na zbiorniku Topola zjawiło się 23 zawodników, by przez trzy godziny rywalizować o tytuł mistrza. Ząbkowickie koło od tego roku w każdych zawodach wprowadziło dodatkową kategorię powyżej 55 lat, by w ten sposób uhonorować najbardziej doświadczonych sympatyków wędkarstwa. Po zawodach mistrzów było więc dwóch.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy z uczestników otrzymał bezpłatny pakiet startowy – zestaw przynęt spinningowych oraz gadżety ufundowane przez firmę Relax Bielawa. To efekt nawiązania współpracy z jedną z największych firm produkujących sztuczne przynęty. Po miłym akcencie spinningiści ruszyli nad wodę.

Niemalże od samego początku sędziowie mieli dość sporo roboty. Zawodnicy bowiem łowili okonie i każdy po zmierzeniu trafiał w dobrej kondycji do wody. Częstotliwość brań nieco zmalała na godzinę przed końcem rywalizacji, ale wtedy do żerowania ruszyły większe osobniki. Wykorzystał to Karol Pietkiewicz, który wyciągnął na brzeg szczupaka mierzącego 57 cm. Warto dodać, że była to trzecia próba podjęcia „zębatego”, dwie wcześniejsze skończyły się obcięciem zestawu.

Po podliczeniu punktów okazało się, że Karol zajął pierwsze miejsce w kategorii senior i z wynikiem 1240 punktów zdobył tytuł Mistrza Koła. Tuż za nim uplasował się Mateusz Piątek (1220 pkt), a trzecią lokatę wywalczył Krzysztof Rak (680 pkt).

W kategorii 55+ zwyciężył Marian Dulanowski (780 pkt), drugie miejsce zajął Wojciech Rembiasz (580 pkt), a trzecie Jan Wencki (320 pkt).

Najlepsi zawodnicy będą reprezentować koło na zawodach okręgowych, które również odbędą się na zbiorniku Topola.