Express-Miejski.pl

Pozyskali 40 tys złotych dotacji. Młodzież ze Stolca pokazuje, że można aktywnie działać!

Młodzież ze Stolca, która wzięła udział w projekcie Time4Us-y&Przestrzeń fot.: mat.pras.

25-osobowa grupa młodzieży ze Stolca, rozpoczęła realizację projektu Time4Us-y&Przestrzeń, na który otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł.

Projekt został dofinansowany w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym „Równać Szanse 2019” w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

- Celem projektu jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie, rozwijanie ich kompetencji społecznych poprzez nabycie umiejętności wykorzystywania tego, co może im sprzyjać. Głównym zadaniem dla młodzieży będzie nauka skutecznego planowania, umiejętności zjednywania sobie innych oraz umocnienie wiary we własne siły - mówi pomysłodawczyni akcji oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Razem”.

Tytuł projektu obrazuje potencjał młodzieży i jej potrzeby. Time4Us-y to młodzi ludzie o różnorodnych zainteresowaniach i ogromnych możliwościach, którzy będą planować, budować, organizować i promować swą przestrzeń. Projekt to moment ich wejścia w życie społeczności lokalnej, to budowa swego wizerunku, zyskanie głosu i poparcia, pokazanie swoich mocnych stron oraz aktywności na rzecz rozwoju wsi a także budowania tożsamości grupy i środowiska i odpowiedzialności za wspólną przyszłość. Cele te osiągną dzięki zaplanowanym działaniom.

Pierwszym z nich jest Time4Us`s Day, dzięki któremu młodzież przedstawi środowisku swój potencjał. Następne działanie to promocja wsi - kampania społeczna - zwrócenie uwagi środowiska o szerszym zasięgu na niewątpliwe bogactwo historyczne, przyrodnicze i krajobrazowe Stolca. W kolejnych działaniach grupa zaprezentuje swoją wizję rozwoju miejscowości z zachowaniem jej dziedzictwa - Past&Future Day. Następnie stworzy własną przestrzeń - Młodzieżowe Miasteczko na obszarze wsi, gdzie w kolejnym etapie zorganizuje Youth Day, czyli Dzień Młodzieży w Stolcu z udziałem młodych z okolicznych miast i wsi. Posumowaniem projektu będzie wydarzenie o charakterze środowiskowym.

Każde działanie to ogrom pracy młodzieży, moc satysfakcji i pozytywnych emocji.

Jest to pierwszy tego typu projekt w gminie Ząbkowice Śląskie, który być może będzie inspiracją dla innych sołectw do stworzenia aktywnej przestrzeni dla młodzieży. Swoje działania i ich efekty młodzież na bieżąco relacjonuje w swojej grupie na Facebooku, na którą zaprasza wszystkich zainteresowanych. 

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pozyskali 40 tys złotych dotacji. Młodzież ze Stolca pokazuje, że można aktywnie działać!

  2019-07-30 13:36:06

  gość: ~KM

  Brawo za chęci i starania!!

 • 2019-11-04 09:15:05

  gość: ~BellaE

  ostatnio dodany post

  Ciekawa strona. Z niecierpliwoscia czekam na nastepny post. lampy solarne uliczne rynek http://solumen.pl lampy solarne uliczne

REKLAMA