Express-Miejski.pl

Labirynt luster powstanie, ale nie w tym roku

Labirynt luster ma powstać w jednej z komnat wieży bramnej ząbkowickiego zamku fot.: em24.pl

Przeciąga się budowa labiryntu luster, na którego utworzenie gmina Ząbkowice Śląskie już na początku ubiegłego roku otrzymała dofinansowanie z projektu LGD „Qwsi”.

Początkowo obiekt miał być gotowy jeszcze w połowie 2018 roku, jednak jego budowa została przesunięta na 2019 rok. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku atrakcja turystyczna także nie zostanie utworzona. Na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej radni podjęli uchwałę dotyczącą zmian w budżecie, w której m.in. odstąpiono od realizacji zadania. - Budowa labiryntu luster będzie realizowana w przyszłym roku, równolegle z pracami remontowymi zamku. Dofinansowania nie straciliśmy, jedynie przesunęliśmy termin realizacji tak, aby po ukończeniu prac mógł on zostać udostępniony dla turystów. Labirynt luster zlokalizowany będzie w jednej z komnat wieży bramnej - wyjaśnia Stanisław Moderski z ząbkowickiego magistratu.

Jeżeli labirynt zostanie już otwarty, to zabawa w nim będzie polegać na wydostaniu się z pomieszczenia wypełnionego lustrami w jak najkrótszym czasie. Nie będzie to jednak proste. Odpowiednio ustawione ściany luster sprawiają bowiem wrażenie nieograniczonej przestrzeni i w efekcie bardzo łatwo można stracić orientację i zabłądzić. Łącznie w pomieszczeniu ma zostać ustawionych ponad sto luster. Pomysłodawcami utworzenia labiryntu w Ząbkowicach Śląskich są pracownicy Izby Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich, którzy sporządzili wniosek niezbędny do pozyskania dofinansowania i realizacji inwestycji. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na około 70 tys. zł, z czego 35 tys. zł pochodzi ze środków zewnętrznych.

To kolejna atrakcja turystyczna, która ma zwiększyć atrakcyjność turystyczną ząbkowickiego zamku.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA