Express-Miejski.pl

Zrewitalizowane podwórka czekają na odbiór, obiekt wielofunkcyjny w Stolcu pnie się w górę

zdjęcie ilustracyjne fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Rewitalizacja czterech podwórek w sercu Ząbkowic Śląskich została ukończona. Zgodnie z planem idą także prace przy budowie budynku wielofunkcyjnego w Stolcu.

Już tylko na odbiór czekają cztery podwórka w ząbkowickim rynku. Inwestycja była realizowana w ramach programu pn. Rewitalizacja przestrzeni publicznej miasta Ząbkowice Śląskie - wyposażenie w zieleń i małą architekturę podwórek - etap I - Rynek 7, 8, 9 10", który jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Łączny koszt zadania wyniósł blisko 462 tys. zł, a jego wykonawcą była firma GOLIAT S.C. Piotr i Łukasz Gruszka z Ziębic.

Przy boisku sportowym w Stolcu trwa budowa obiektu wielofunkcyjnego. Będzie on pełnił funkcję kulturalną, sportową i zaplecza technicznego boiska. Jak informują ząbkowiccy urzędnicy prace przy tym zadaniu postępują zgodnie z przyjętym planem. Wykonuje je firma „ARKO” z Kamieńca Ząbkowickiego. Koszt inwestycji, częściowo finansowany ze środków Unii Europejskiej, to blisko 1.3 mln zł. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektu przewidziano najpóźniej na połowę listopada.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zrewitalizowane podwórka czekają na odbiór, obiekt wielofunkcyjny w Stolcu pnie się w górę

  2019-07-16 17:19:00

  gość: ~Rynkowicz

  Tam powinien być zakaz wjazdu pojazdów(zakaz parkowania)- strefa wypoczynku dla mieszkańców (ładnie to wygląda), teraz tam urządzili parking, a obok gdzie są miejsca mogą parkować! To właśnie jest kultura mieszkańców!

 • 2019-07-17 07:21:08

  gość: ~NIKT

  ostatnio dodany post

  TO PODWÓRKA ???? TO PARKINGI, WSTYD

REKLAMA