Express-Miejski.pl

Pieniądze dla strażaków i szkoły w Ciepłowodach

Zdjęcie ilustracyjne fot.: OSP Ciepłowody

Gmina Ciepłowody uzyskała aż sześć dofinansowań na realizację różnych zadań publicznych. Fundusze trafią m.in. do strażaków, oświaty i na remont świetlicy w Wilamowicach.

W ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu 2019” gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 15.6 tys. zł na polepszenie standardów obecnie funkcjonującej stołówki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach. 

To nie  jedyne fundusze pozyskane przez lokalne władze w ostatnim czasie.  20.4 tys. zł dofinansowania z przeznaczeniem na remont w świetlicy w Wilamowicach to pozytywny rezultat udziału w konkursie „Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2019”.

Kolejne wsparcie w wysokości 4 tys. zostanie przeznaczone na  zakup środków trwałych wyposażenia technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepłowodach w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2019”. Na ten sam cel i z tego samego źródła wpłynęły też pieniądze w kwocie 2 tys. zł z przeznaczeniem dla strażaków ochotników z Dobrzenic. Strażacy z Ciepłowód dostaną dodatkowo ponad 15 tys. zł na realizację zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn.: „Wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych z terenów wiejskich w sprzęt ratowniczy, ratowniczo – gaśniczy i umundurowanie bojowe z wyłączeniem zakupu wozów strażackich” z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Fundusze strażacy spożytkują na zakup narzędzia hydraulicznego – rozpieracza teleskopowego.

Z budżetu Województwa Dolnośląskiego gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł w ramach konkursu na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. Ze środków zostanie wykonana naprawa skarp na części odcinka rowu Jaworzyca w Starym Henrykowie. 

 

wkudrynska/em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA