Express-Miejski.pl

Kompletnie pijany wsiadł za kierownicę. Podróż zakończył na słupie telekomunikacyjnym

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Pomimo radykalnego zaostrzenia odpowiedzialności za jazdę po alkoholu nie brakuje kierowców „na podwójnym gazie”. W Budzowie pijany ściął autem słup przy drodze.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Nie odstraszają ich nawet surowe kary grożące za to przestępstwo. - 22 czerwca o godz. 23.15 w Budzowie policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 38 – letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który kierując w stanie nietrzeźwości (2.8 promila alkoholu w organizmie) samochodem osobowym Opel Astra stracił panowanie nad pojazdem i ściął słup telekomunikacyjny. Pojazd przekazano osobie wskazanej, zatrzymanego po wykonaniu czynności zwolniono do domu – powiedziała Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Trwa też postępowanie wyjaśniające mające na celu wyjaśnienie okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego w Bobolicach. – 19 czerwca o godz. 21.40 kierujący motocyklem 37-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wyjeżdżając z bocznej drogi uderzył w mur ogrodzenia, w wyniku czego doznał obrażeń ciała i pozostał w szpitalu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu, motocykl przekazano osobie wskazanej – powiedziała oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Przypomnijmy, że za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna od 5 tys. zł i zatrzymanie prawa jazdy na nie mniej niż trzy lata.

erwu / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA