Express-Miejski.pl

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum w Przyłęku

Zakończenie nauki w Gimnazjum w Bardzie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Przyłęku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Tym samym po dwudziestu latach od początku istnienia gimnazjów po raz ostatni został wniesiony poczet ze sztandarem Publicznego Gimnazjum w Przyłęku. Nie zabrakło podziękowań, łez wzruszenia i mnóstwa wspomnień z nauki w murach gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości w tym m.in. burmistrza Krzysztofa Żegańskiego oraz przedstawicieli Rady Miejskiej w Bardzie, jednostek organizacyjnych gminy Bardo, proboszcza z Przyłęku i Barda, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji kombatanckiej.

Następnie absolwenci i uczniowie gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami, przygotowali dla gości program artystyczny o dziejach ich szkoły oraz jej patronie Januszu Kusocińskim. Kolejnym punktem programu było wręczenie kwiatów i złożenie gratulacji Marii Majkowskiej, pierwszej dyrektor nowo powstałej w 1999 roku placówki oświatowej.

W trakcie uroczystości gratulowano uczniom za wybitne osiągnięcia sportowe i bardzo dobre wyniki w nauce. Podziękowano także dwóm nauczycielom, którzy kończą w tym roku pracę na terenie gminy Bardo.

Wśród osób przemawiających głos zabrał również Burmistrz Krzysztof Żegański, który podziękował dyrektor Lucynie Śladowskiej za wkład i osobiste zaangażowanie w edukację młodych mieszkańców gminy Bardo oraz za kierowanie z licznymi sukcesami jednostką oświatową w Przyłęku. Ponadto życzył absolwentom ostatniego rocznika gimnazjum wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów w dalszym życiu osobistym. Swoje życzenia skierował również do obecnych i byłych nauczycieli, którzy przyczynili się do rozwoju tej placówki, rady rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, za zaangażowanie w edukację najmłodszych i codzienny trud związany z pracą oświatową.

Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich nauczycieli do zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA