Express-Miejski.pl

Stanowisko Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka” dot. budowy S8

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Stanowisko Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka” związane z konsultacjami społecznymi w sprawie drogi ekspresowej S8.

mat. prasowe

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Stanowisko Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka” dot. budowy S8

  2019-06-19 11:14:21

  gość: ~zenada

  Zenujace jest to ze zamiast sie dogadac dla dobra wspolnego ludzie musza sie tlumaczyc ze spolecznej aktywnosci. O ile lepiej zyloby sie w tym kraju gdyby wladza nie przeszkadzala.

 • 2019-06-19 13:20:16

  gość: ~mieszkaniec Barda

  @~zenada
  wystarczy przeczytać to oświadczenie
  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/36934,stanowisko-biura-projektowego-halcrow-group-sp-z-o-o-oddzial-w-polsce-jacobs-dot-budowy-s8
  jeśli to prawda to za CZYJĄ WIEDZĄ tj. jakiego konkretnego projektanta. Myślę ze stowarzyszenie próbuje na siłę coś zrobić tylko nie bardzo wiedzą co.

 • 2019-06-19 13:48:06

  gość: ~Ilona

  @~mieszkaniec Barda Niestety, choć stowarzyszenie powstało jako podmiot przejmujący poniekąd założenia i spuściznę Fundacji Oświatowej Salamandra to jednak zgarnęło do swojej działalności całą opozycję, czyli członków występujących w wyborach samorządowych pod flagą SLD i już ten skład nie wróży nic innego jak ciągłą walkę przeciw Burmistrzowi. Szkoda, bo są to działacze z krwi i kości, ale powinni zajmować się integracją społeczną, kulturą , sportem i turystyką, a jak widać ta forma działalności niestety schodzi na plan dalszy. Podział społeczeństwa na przeciwników i zwolenników obecnej władzy nie będzie miała szczęśliwego zakończenia. W tej chwili jest to nic innego jak szykowanie sobie podłoża do następnych wyborów pod szyldem działalności charytatywnej.

 • 2019-06-19 14:02:43

  gość: ~też mieszkaniec

  @~Ilona
  no szkoda mi trochę czasu, ale jednak zmobilizuję się na szybką ripostę, a skąd to Ilono takie informacje posiadasz - szkoda, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - masz w tekście oświadczenia wyraźnie napisane, że stowarzyszenie zwróciło się do burmistrza z prośbą o spotkanie jeszcze przed konsultacjami - czy tak postępuje ktoś wrogo nastawiony? Czy działania dotyczące alternatywnych wariantów drogi S8 w efekcie nie doprowadziły do zjednoczenia mieszkańców i ich interesów dwóch i więcej miejscowości o przeciwstawnych priorytetach? Czy tak działa ktoś wrogo nastawiony? To nie stowarzyszenie wytoczyło oskarżenia przeciw burmistrzowi, a burmistrz stowarzyszeniu. Czy teraz coś się przejaśniło dobrze poinformowana Ilonko? Ileż to jeszcze w tej Polsce pomieści się teoretyków wysnuwających hipotezy bez podstaw, i szukających drugiego dna tam gdzie go nie ma. Ręce opadają

 • 2019-06-19 14:42:30

  gość: ~Nie Ilona

  @~Ilona
  Ale przecież każdy może to robić czy to pod szyldem sld pis czy po lub po prostu pod nazwą własną pozytywka.uświadom mnie proszę bo nie bardzo rozumiem to dobrze czy źle że ludzie o których piszesz działają dalej? że nie były to tylko chwilowe marzenia o władzy ale szczera chęć pracy na rzecz lokalnej społeczności. Salamandre pozostaw na uboczu Ci ludzie nic do niej nie mają i nie są potomkami żadnej spuścizny po niej.
  Ja daję pozytwce szansę bo nie widzę żeby ktokolwiek z nich toczył wojny z Burmistrzem.

 • 2019-06-19 23:00:33

  gość: ~mieszkaniec barda

  widzę ze mój wcześniejszy komentarz trafił w punkt

 • 2019-06-19 21:51:20

  gość: ~uczestnik

  Dziś na zaproszenie burmistrza i sołtysów wsi Janowiec, Dzbanów, Laskówka i Przyłęk (nie wiem dlaczego sołtys Opolnicy nie zapraszał) odbyło się spotkanie informacyjne ws. przebiegu drogi S8 przez gminę Bardo. No cóż byłem, słuchałem i jestem bardzo z tego spotkania zadowolony. odbyło się w rzeczowej, konstruktywnej i spokojnej atmosferze. Nikt nikogo nie obrażał, nie siał pogardy a wręcz przeciwnie. Panowie, którzy "stworzyli" za wiedzą i po konsultacji z projektantem dodatkowe warianty A6 i A7 mogli przedstawić swoją propozycję. Wiele osób dopisało im się do list poparcia. Tylko jeden szkopuł nie było tego, który zapraszał - poza sołtysami, przykro nam bardzo, że choroba uniemożliwiła burmistrzowi obecność na spotkaniu, podobno trafił do szpitala. Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia.

 • 2019-06-19 22:00:08

  gość: ~Hmm

  @~uczestnik a ja niedawno dostałam info że własnym autem wrócił do domuwięc chyba już wszystko w porządku.

 • 2019-06-19 22:07:40

  gość: ~uczestnik

  @~Hmm
  o to widać nic poważnego skoro własnym autem, bo rozumiem, że sam prowadził ?

 • 2019-06-20 06:33:03

  gość: ~serio

  @~Hmm
  "Własnym " autem? O ile wiem to jeździ wyłącznie na koszt podatnika służbową skodą.

 • 2019-06-19 22:02:50

  gość: ~Judyta

  @~uczestnik może to szczęście z nieszczęściu? Dzięki temu że się rozchorował konsultacje w Przyłęku odbyły się w atmosferze wzajemnego szacunku?

 • 2019-06-20 19:53:46

  gość: ~dwa

  ostatnio dodany post

  Są dwa wyjścia w tym zdarzeniu całym,
  żyłka pękła powiadają, znalazł się w szpitalu,
  jednak rychło zeń powrócił, i o własnych siłach,
  już wieczorem gminnym wozem pod pałac zajechał,
  znów dwa wyjścia z sytuacji się tu pojawiają,
  to nie żyłka - to biegunka - pewno objaw strachu,
  czopka dali no i s…e zatrzymali,
  lub co gorsza dla gawiedzi, dla poddanych,
  nie był wcale w tym szpitalu !
  Morał prosty się nasuwa,
  jeśli takie właśnie było zachowanie,
  całe Wasze ludu prosty szanowanie
  mieści się … już wiecie gdzie ?
  Już wiecie w czyim dupsku ?

REKLAMA