Express-Miejski.pl

Oświadczenie burmistrza Barda ws. listu poparcia przygotowanego przez SIS Bardzka Pozytywka

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Oświadczenie Krzysztofa Żegańskiego - burmistrza Miasta i Gminy Bardo w związku z listem poparcia przygotowanym przez SIS Bardzka Pozytywka.

mat. pras.

43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Oświadczenie burmistrza Barda ws. listu poparcia przygotowanego przez SIS Bardzka Pozytywka

    2019-06-18 15:46:27

    gość: ~Brawo

    Brawo Panie Burmistrzu!! W głowach się poprzewracalo kilku osobom.

  • 2019-06-18 16:03:45

    gość: ~z przyleku

    ale przeciez dobre obejscie Przyleku i wiosek zaproponowali, to po co ich tępić? w koncu to sa konsultacje spoleczne, kazdy moze zabrac glos. Gmina sama pierwsza mogla zreszta takie obejscie zaproponowac. Moze jak uzbiera sie duzo ankiet to uda się to zrobić.

  • 2019-06-18 17:08:51

    gość: ~Dezet

    @~z przyleku
    Tak, dobre obejście, które zaproponował pewien Pan na konsultacjach. Niestety ktoś chciał to wykorzystać dla swoich własnych celów a na dodatek GDDKiA nic o Tym nie wie, co zresztą pisze na DK8.pl. Nie mueszajcie ludziom w głowie bo ankiety będą nie ważne.

  • 2019-06-18 16:11:35

    gość: ~Bardzianin

    Bardzka Pozytywka to taka przykrywka koryto plus ktoś ma parcie na władzę!!!

  • 2019-06-18 16:34:10

    gość: ~Bardzianin też

    @~Bardzianin
    A może to burmistrz ma takie parcie na władzę, że w każdym odruchu działalności na rzecz innych widzi zagrożenie dla siebie? I w głowie mu się nie mieści, że ktoś może działać nie dla władzy.

  • 2019-06-18 17:20:16

    gość: ~Tee

    @~Bardzianin też
    Taa, jasne. U Ptaszynskiej to jest parcie na szkło. Dala o tym świadectwo startując w ostatnich wyborach. Zbierając elektorat z OZE.Z marnym efektem co prawda ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

  • 2019-06-18 17:26:16

    gość: ~Adam

    @~Tee
    Już teraz rozumiem dlaczego nie pracuje w Bardzie. Nabijać w butelkę to nie nas. Zobaczcie sobie na stronie dk8.pl

  • 2019-06-18 17:41:53

    gość: ~krystyna z gazowni

    Wytłumaczcie mi jaki to wielki grzech popełniła pozytywka, że nasza władza oświadczenie musiała wydać? Skrzywdzili kogoś, zabili, zabrali coś, ukradli? Nie kumam tego. Ludzie bezinteresownie działają na rzecz gminy i mieszkańców, a burmistrzowi się to nie podoba. Dlaczego? Czy zjednoczenie się mieszkańców Janowca i Opolnicy, aby rozwiązać problem to jakieś straszne przestępstwo? Czy w Bardzie nie może się nic odbyć bez zgody burmistrza?

  • 2019-06-18 17:53:51

    gość: ~Cepowisko

    @~krystyna z gazowni
    A to dlatego, że wprowadzacie mieszkańców w błąd, powodujecie dezinformacje. Nie będzie ta sprawa kojarzyć się pozytywnie dla stowarzyszenia Pozytywka. A o bezinteresownosc bym was nie posadzal. Www.dk8.pl

  • 2019-06-21 17:10:53

    gość: ~SIS Bardzka Pozytywka

    @~Cepowisko
    Polecamy http://dk8.pl/. To nie my wprowadzamy ludzi w błąd i dezinformację.

  • 2019-06-18 18:05:10

    gość: ~wykrzyknik

    Co prawda - nie wzywaj imienia ,,, ale ręce opadają. co tu się wyczynia - ludzie opamiętajcie się - ile w Was pogardy i nienawiści do drugiego człowieka - i nie bardzo można zrozumieć o co tu chodzi ? O prym, o naruszenie nienaruszalnego - gdzie sens i logika jeśli sprawa dotyczy dobra ogółu ? Mam wrażenie, że ktoś tu walczy tylko p oto by jego było na wierzchu, nie licząc się kompletnie z dobrem ogółu społeczeństwa. Do czego Wy zmierzacie - odpowiedź jest prosta - do samozniszczenia, bo kto mieczem wojuje od miecza ginie. Hm .. i to jest troska o nasze miasto i przede wszystkim ludzi w nim mieszkających.

  • 2019-06-18 20:01:29

    gość: ~autor

    Predzej wy tam poumieracie niz ta droga powstanie

  • 2019-06-18 23:05:44

    gość: ~UUU

    Brakuje dialogu. Tylko kto nie chce rozmawiać?

  • 2019-06-19 10:12:47

    gość: ~ano

    @~UUU
    Własnie -
    odpowiedź na Twoje pytanie @UUU znalazłem w oświadczeniu pozytywki, podlinkowanym w komentarzach dot. propozycji nowych wariantów - chcieli się spotkać z burmistrzem, nie znalazł czasu.

  • 2019-06-19 14:49:40

    gość: ~Adam

    @~ano
    Burmistrz rozmawia z poważnymi stronami a nie z pieniaczami bez fachowej, ba jakiejkolwiek wiedzy

  • 2019-06-19 15:06:14

    gość: ~Leon

    @~Adam
    Wow, nasz burmistrz to fachowiec nad fachowcami z byle kim rozmawiać nie będzie. No cóż, a ja naiwny myślałem że burmistrz powinien rozmawiać z każdym mieszkańcem naszej gminy. Bo nie jest królem tylko urzędnikiem wybranym przez mieszkańców.

  • 2019-06-19 15:17:02

    gość: ~ojojoj

    @~Adam
    noż to przecież król sam w jednej jedynek osobie - cud nad cudami, szkoda tylko, że sam się pieni jak stary proszek ixi - najlepszy na stare brudy. A ślepy lud nie widzi, że król przecie nagi.

  • 2019-06-19 12:42:29

    gość: ~Jan

    A Burmistrz w ramach protestu położy się na ósemce, tak jak się położył na lotnisku w Stambule?(zdjęcia 30 maja na fb "Kartoflisko Ząbkowice") :)

  • 2019-06-19 14:47:03

    gość: ~Adam

    @~Jan
    Słabe to

  • 2019-06-19 15:07:06

    gość: ~Leon

    @~Adam
    To prawda, leżenie na lotnisku w Stambule było słabe

  • 2019-06-19 17:02:50

    gość: ~Kiu

    @~Leon
    A co Was to obchodzi

  • 2019-06-19 17:38:39

    gość: ~No jak to

    @~Kiu
    Skoro fotkę z taką pozycją upublicznia się szerokiemu gronu na fb, to oznacza, że powinno wszystkich widzących tą fotkę obchodzić - czyż nie ? Nie była to przypadkowa fotka złośliwego paparazzi, ale sam model umieścił ją dla podziwu gawiedzi czy też ku innej reakcji - tego nie wiemy. Zatem celem zamierzonym owego modela było wszakże to, by to innych też fakt ten obchodził.

  • 2019-06-19 21:50:45

    gość: ~uczestnik

    Dziś na zaproszenie burmistrza i sołtysów wsi Janowiec, Dzbanów, Laskówka i Przyłęk (nie wiem dlaczego sołtys Opolnicy nie zapraszał) odbyło się spotkanie informacyjne ws. przebiegu drogi S8 przez gminę Bardo. No cóż byłem, słuchałem i jestem bardzo z tego spotkania zadowolony. odbyło się w rzeczowej, konstruktywnej i spokojnej atmosferze. Nikt nikogo nie obrażał, nie siał pogardy a wręcz przeciwnie. Panowie, którzy "stworzyli" za wiedzą i po konsultacji z projektantem dodatkowe warianty A6 i A7 mogli przedstawić swoją propozycję. Wiele osób dopisało im się do list poparcia. Tylko jeden szkopuł nie było tego, który zapraszał - poza sołtysami, przykro nam bardzo, że choroba uniemożliwiła burmistrzowi obecność na spotkaniu, podobno trafił do szpitala. Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia.

  • 2019-06-20 11:48:57

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~uczestnik przeczytałam wszystkie komentarze pod tym linkiem, konkluzja: wszystkie w miarę obiektywne wypowiedzi- zminusowane w takiej ilości, że aż mnie to rozśmieszyło.... W takiej samej ilości splusowany- negatywny wpis dotyczący pozytywki :-D

    O Dżizys! Strasznie to żenujące... kurcze, naprawdę!

    Szkoda, że Ci wszyscy anonimowi obrońcy tego (żenującego) oświadczenia Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego nie mają odwagi tak mocno bronić tego oświadczenia na fb, gdzie wszyscy jesteśmy widoczni z imienia i nazwiska :-D.

    Hmm, ciekawe dlaczego?

    Ludzie więcej dystansu... do siebie i do otaczającej rzeczywistości...

    Ktoś powyżej napisał "król jest nagi"... powtórzę to... KRÓL JEST NAGI!!! Idealnie pasuje do obecnej sytuacji...

  • 2019-06-20 12:01:19

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~Bożena Adamczyk

    Gdyby ktoś chciał podawać mnie do sądu... nie wiem za co.. ale wolę się na taką ewentualność zabezpieczyć ;-)

    Uzupełniam więc szybciutko swoją wypowiedź; przymiotnik "ŻENUJĄCY" w odniesieniu do oświadczenia Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego, to moja własna, subiektywna opinia, którą powzięłam po przeczytaniu tego oświadczenia.
    Czytając bowiem to oświadczenie czułam się mocno zażenowana...

    Ps. Nie wiem, czy Państwo też tak macie... ale ja, kiedy oglądam filmy, w których główny bohater wchodzi w jakąś mocno żenującą scenę, przełączam na inny program, żeby tego nie widzieć...

    Niestety w prawdziwym życiu, nie da się przełączyć programu :-(..

  • 2019-06-20 21:16:34

    gość: ~Adek

    @~Bożena Adamczyk
    Sama się przełącz

  • 2019-06-20 21:21:17

    gość: ~Adam

    @~Adek
    Pania Ptaszynska na zebraniu tak poniosło że już nie tylko zaprojektowala bardzkie warianty ale co więcej, poszła dalej, już ma plan na dalsze kilometry aż do Międzylesia.

  • 2019-06-20 21:39:00

    gość: ~hm

    @~Adam
    czyżbyś tam był Adamie, bo chyba na innym spotkaniu niż ja - czy zostałeś zaprogramowany na taki właśnie wpis i w tym właśnie tonie, a kto guziczek nacisnął?

  • 2019-06-20 23:15:13

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~Adam... Tobie również to powtórzę, choć tutaj możesz być tą samą osobą, co Adek...każde kłamstwo, to dług ściągnięty wobec prawdy... i kiedyś ten dług przyjdzie Ci spłacić!

  • 2019-06-20 21:34:11

    gość: ~Ojej

    @~Adek
    jaki zasób słów, a ileż argumentów nie pominę faktu wysokiej kultury rozmowy :)

  • 2019-06-20 23:13:09

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~Adek
    Ja już się przełączyłam... dawno temu otworzyłam oczy ;-)...

    Pamiętaj jednak Adek, że każde kłamstwo to dług zaciągnięty wobec prawdy... i kiedyś ten dług przyjdzie Tobie i Tobie podobnym spłacić!

  • 2019-06-20 23:30:02

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~Bożena Adamczyk

    Panie Boże wybacz mi tę pogardę dla bliźniego...

    Staram się jak mogę, aby ją z siebie wyplenić, ale kiedy czytam te wpisy... nie dotyczące problemu S8, ale atakujące grupę ludzi, tylko dlatego, że mają odwagę i chęci działać społecznie, to...

    Boże mój, ja tak bardzo nie znoszę idiotów, ignorantów, przekupnych tchórzy i tych wszystkich, którzy nie mają własnego rozumu, ba!,własnej godności!

  • 2019-06-21 01:00:43

    gość: ~Jurys

    @~Bożena Adamczyk
    Lewactwo spod szyldu SLD w pełnym natarciu hahaha

  • 2019-06-21 08:54:10

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~Jurys,

    zgadza się, o wiele bliższe są mi "lewackie poglądy"-które są wprost zaczerpnięte z Biblii "cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili"[Mt 25,40], w których KAŻDY CZŁOWIEK zasługuje na taki sam szacunek, od tych prezentowanych przez skrajną prawicę, w których tylko "prawdziwy polak" (celowo napisałam z małej litery) jest godzien być nazywanym patriotą!

    Tak, takie właśnie mam poglądy multi-kulti ;-)... i jestem z nich dumna...

  • 2019-06-21 07:59:21

    gość: ~gość

    @~Bożena Adamczyk
    Pani Bożeno po co się Pani tu mierzy z ... ugryzę się w język. Przecież Pani wie, że najlepszą obroną jest atak i ci ludzie postępują w myśl tej zasady. Rzec by można, że są jak te pitbulle szkolone do walki, a w efekcie do samozagłady. Pan każe i nie ma znaczenia, że idą na śmierć. Nie ma znaczenia, że tyle się mówi o zaprzestaniu hejtu, siania nienawiści, tu chodzi tylko o to by ugryźć, bo Pan jest jeden i nikt nie może mieć odmiennego zdania, ba nikt nie może wyjść przed tzw. szereg i nie ważne są intencje, idea - Pan udowodnił jak bardzo mu zależy na społeczności nie pojawiając się na spotkaniu przez siebie zorganizowanym, ale o tym już nikt nie napisze, nikt nie waży się skrytykować. Pieski ze smyczy z konkretnym nakazem spuścił i dlatego taka tu jatka. Obawiam się tylko jednego, że przyjdzie moment, że te pieski same się zagryzą, bo są zakodowane na atak, a odróżniania wartości i ułożenia brak, wszak to tylko szkolone pieski.

  • 2019-06-21 09:03:51

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~gość,
    drogi gościu, piszę to wszystko dlatego, że wierzę w moc pracy u podstaw, w moc edukacji...

    Widzisz Drogi gościu, ja też kiedyś byłam po "tamtej stronie mocy"... mnie się udało wyrwać z tego szaleństwa... naprawdę więc wierzę, że oni też będą umieli...

    Trzeba im tylko pokazać ten inny tok myślenia - wolny od agresji, przemocy słownej, kłamstw i manipulacji... może zrozumieją, że mamy prawo do różnych poglądów, do stania po przeciwnych stronach sporu... MAMY WSZYSCY DO TEGO PRAWO!, ale musimy nauczyć się ze sobą rozmawiać.

    Spór jest ważną częścią każdej dyskusji, pozwala nam się rozwijać i oglądać problem z różnych perspektyw... ale musimy nauczyć się, że spór nie jest równoznaczny z nienawiścią!

  • 2019-06-21 10:43:39

    gość: ~mieszkaniec bardo

    Droga Pani,proszę rozwinąć sformułowania : przemoc słowna,agresja,kłamstwo i manipulacja.Proszę podać społeczeństwu przykłady takich zachowań,niech wreszcie ludzie się dowiedzą z kim mają do czynienia.Proszę poprosić Panią,która tyle lat z mężem wspierała ten układ,aby opisała tego człowieka ,kim jest i co sobą reprezentuje.Już najwyższy czas mówić prawdę w oczy...

  • 2019-06-21 14:22:55

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~mieszkaniec bardo

    Ty na poważnie się mnie o to pytasz? Czytałeś komentarze, choćby pod tym wątkiem i pytasz, co mam na myśli pisząc o przemocy słownej, agresji, kłamstwach i manipulacji?

    No to bardzo mi przykro, ale jeśli Ty tego nie widzisz pod "tutaj"... to nie będziesz tego wiedział nigdzie indziej :-(.

  • 2019-06-21 14:30:07

    gość: ~Bożena Adamczyk

    @~mieszkaniec bardo,

    ponieważ byłam już w sądzie z powodu "tego człowieka" jak go nazwałeś, ponieważ na policji musiałam tłumaczyć się z czegoś z czym nie miałam nic wspólnego, to pozwól mieszkańcu Barda, że jeśli chodzi o "tego człowieka" i "ten układ", zamknę usta... wszak milczenie jest złotem;-)

  • 2019-06-21 22:35:50

    gość: ~Lmi

    @~Bożena Adamczyk
    A za co Bozenka z okienka byla na policji, pamieta? Jak się skończyło?

  • 2019-06-22 15:30:02

    gość: ~Mieszkaniec

    Dziwi mnie że burmistrz z jakąś pozytywka chce rozmawiać.

  • 2019-06-22 19:52:05

    gość: ~hahahaha

    @~Mieszkaniec
    a burmistrz to co królem jest czy samorządowcem wybranym przez społeczeństwo do pełnienia funkcji, której podstawowym zadaniem jest wykonywanie uchwał rady gminy i zadań gminy zgodnie z ustawą. Rada zaś składa się z osób powołanych decyzją społeczeństwa czyż nie. Pozytywka jak powiadasz nie jest jakaś - działają w niej tacy sami mieszkańcy gminy jak każdy inny - zatem? Czy komuś już w główce się poprzestawiało ? Oj niestety poprzestawiało, i o tym już wszyscy wiedzą.

  • 2019-06-22 20:04:05

    gość: ~lidia

    ostatnio dodany post

    @~Mieszkaniec
    no właśnie cały problem w tym że nie chce rozmawiać, a powinien, bo cały cywilizowany świat opiera się na współpracy władzy ze społeczeństwem, między innymi poprzez NGO.