Express-Miejski.pl

Chwila nieuwagi i można wylądować w rowie. Dwa podobne wypadki w ubiegłym tygodniu

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Brak koncentracji i panowania nad pojazdem to częsta przyczyna wypadków. W ubiegłym tygodniu ranne zostały dwie kobiety podróżujące autami po drogach naszego powiatu. 

Oczywistością wydaje się twierdzenie, że prowadząc samochód należy zachować szczególną uwagę i ostrożność. Nie zawsze jednak teoria pozostaje w zgodzie z praktyką. Do groźnych zdarzeń drogowych w ubiegłym tygodniu doszło na drogach powiatu ząbkowickiego.

- 13 czerwca o godz. 14.15 w Czerńczycach 18-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego kierując samochodem marki Peugeot nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i wjechała do rowu, a następnie uderzyła pojazdem w betonowy przepust. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała jej rówieśniczka, pasażerka samochodu, którą pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy zwolniono ją do domu. Obydwie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe, korzystały z pasów bezpieczeństwa w pojeździe – relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Kolejne podobne zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 382 za Ząbkowicami Śląskimi w kierunku Strąkowej. – 16 czerwca o godz. 5.35 kierujący Renault 52-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wjechał do rowu. W zdarzeniu ucierpiała 52-letnia pasażerka pojazdu, którą przewieziono do szpitala i tam pozostała. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – dodaje kom. Ilona Golec.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji i zwiększonego ruchu pojazdów.

erwu / 24em.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Chwila nieuwagi i można wylądować w rowie. Dwa podobne wypadki w ubiegłym tygodniu

  2019-06-17 22:19:16

  gość: ~Adam bloj

  Policja tym sie nie zajmie bo maja w dupie zwierzeta leppiej gonic za sranie psow na trawniku poza tym to malo medialny temat

 • 2019-06-20 23:35:09

  gość: ~Alf

  ostatnio dodany post

  @~Adam bloj
  Sory panie Adamie ale czy policja ma jeździć z każdym kierowca kierującym autem i tłumaczyć że na drodze trzeba uważać Sory ale za kierownicą trzeba mieć oczy szeroko otwarte

 • 2019-06-19 11:07:10

  gość: ~Renata

  Rodzinę Pani pasażerki proszę o kontakt mój e-mail: rmajch@wp.pl

REKLAMA