Express-Miejski.pl

Wcześniej pili, później jechali, teraz będą ukarani

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W minionym tygodniu ujawniono zaledwie jednego nietrzeźwego kierującego. Zatrzymano za to dwie osoby objęte sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Wyjątkowo w ubiegłym tygodniu policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali zaledwie jednego nietrzeźwego na drodze. 12 czerwca o godz. 13.45 w Kamieńcu Ząbkowickim kierujący rowerem 47-latek, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał w chwili badania 0.9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, przekazując rower wskazanej osobie.

Kontrolne działania policyjne prowadzone na drogach skutkowały ponadto zatrzymaniem dwóch osób, które – choć w chwili kontroli trzeźwe - decyzją sądu nie powinny prowadzić pojazdów, gdyż były wcześniej karane za jazdę w stanie nietrzeźwości. 10 czerwca o godz. 16.20 w Ożarach policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 63-latka, który jechał rowerem pomimo orzeczonego wobec niego wcześniej zakazu sądowego. 14 czerwca o godzinie 8.00 w miejscowości Niedźwiedź funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowej 68-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego kierującego motorowerem ustalili, że od 2015 roku jest on objęty zakazem sądowym prowadzenia pojazdów. W obu przypadkach po przeprowadzeniu dochodzenia sprawy znajdą swój finał przed sądem – informuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Za popełnienie opisanych występków grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

erwu. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA