Express-Miejski.pl

Są nowe warianty przebiegu S8 przez Bardo. Mieszkańcy chcą „odsunąć” drogę od swoich domów

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Droga S8 ma iść z dala od domów, nawet kosztem dłuższego dojazdu. Tak na spotkaniu z inwestorami i projektantami twierdzili mieszkańcy gminy. Pojawiły się nowe projekty.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Integracji Społecznej Bardzka Pozytywka oraz mieszkańcy Ekoosady z Opolnicy zaproponowali kolejne warianty korytarzy drogi S8 na odcinku decyzyjnym w obrębie gminy Bardo. - Odsuwają one trasę ekspresową od miejscowości Przyłęk, Janowiec i Dzbanów - mówi Marta Ptasińska, prezes stowarzyszenia.

Przypomnijmy. 6 czerwca podczas konsultacji społecznych mieszkańcy gminy Bardo nie zgodzili się na żaden z czterech zaproponowanych wariantów przygotowanych przez biuro projektowe Halcrow Group Sp. z.o.o. Oddział w Polsce (JACOBS), głównego projektanta korytarza drogi ekspresowej. Negowali każdą z możliwości. Przeważały głównie opinie, że realizacja poszczególnych wariantów spowoduje albo zniszczenie krajobrazu, środowiska przyrodniczego i kulturowego, albo „zrujnuje” spokojne życie na wsiach. 

„Złotego środka” podczas spotkania znaleźć co prawda się nie udało, choć można rzec, że grupa osób wypracowała stanowisko, aby nie tworzyć węzła drogi ekspresowej na wysokości aktualnego zjazdu z krajowej ósemki do Przyłęku oraz Potworowa i tym samym „odsunąć” drogę od terenów wiejskich, nawet kosztem dłuższego dojazdu do drogi ekspresowej. Wtedy najbliższy wjazd na S8 znajdowałby się w Boguszynie (powiat kłodzki), a kolejny węzeł w kierunku Wrocławia byłby zlokalizowany bliżej Ząbkowic Śląskich, poza strefą ochrony kopalni w Braszowicach, czyli kilka kilometrów dalej od pierwotnie planowanego. Droga ekspresowa przez gminę Bardo miałaby przebiegać od Laskówki, między Dzbanowem a Kopalnią Pilce w kierunku Ząbkowic Śląskich zdala od zabudowań.

- Biorąc pod uwagę zdanie przedstawiciela z terenu gminy Kłodzko i wskazania projektanta, to wariant A4 na odcinku decyzyjnym nr 1 (Kłodzko) został zarekomendowany jako najbardziej kompromisowy i optymalny. Dodając do tego wnioski ze spotkania z mieszkańcami gminy Bardo stworzyliśmy dwa alternatywne korytarze, które „wychodzą” właśnie od korytarza A4 - wyjaśnia Marta Ptasińska.

W przypadku wyboru w odcinku decyzyjnym nr 3 (Ząbkowice Śląskie) wariantu B1 lub B4 propozycją przygotowaną przez SiS Bardzka Pozytywka jest wariant A6, a w przypadku wyboru B2 lub B3 propozycją jest wariant A7. - Oba przesuwają węzeł Bardo pomiędzy Przyłękiem i Potworowem, w kierunku Ząbkowic Śląskich o 2-4 km poza strefą ochrony kopalni Braszowice. Dzięki takiemu rozwiązaniu korytarz drogi w przedstawionych przez nas wariantach omija Bardo, Potworów, Przyłęk, Janowiec i przebiega między Dzbanowem, a kopalnią Pilce. Wcześniej na wysokości miejscowości Laskówka łączy się z wariantem A4 (rekomendowanym) lub A2 (jeśli chodzi o przebieg drogi przez gminę Bardo oba warianty są niemalże identyczne). Nasza propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród przedstawicieli Janowca, którzy zbierają podpisy u mieszkańców - tłumaczy szefowa stowarzyszenia.

Wszystkie rozwiązania niosą za sobą plusy i minusy. Członkowie stowarzyszenia sporządzili więc listę wszystkich „za” i „przeciw”.

- Do wtorku zbieramy podpisy pod listą poparcia tych wariantów. Osoby zainteresowane podpisem prosimy o kontakt w wiadomości lub komentarzu na fanpage SIS Bardzka Pozytywka - kończy Marta Ptasińska.

Ankiety dotyczące wyrażenia opinii na temat wariantów można też składać do Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie lub w formie papierowej na adres GDDKiA Oddział we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 186, 53-139 Wrocław, lub za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Istnieje też możliwość przesłania jej pocztą elektroniczną na adres sekretariat.wroclaw@gddkia.gov.pl. podając w tytule STEŚ Wrocław-Kłodzko – ankieta. W przypadku składania ankiety pocztą elektroniczną wymagane w ankiecie podpisy powinny być dokonane własnoręcznie, a dokumenty przesłane w formie skanów.

ms. / em24.pl

57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Są nowe warianty przebiegu S8 przez Bardo. Mieszkańcy chcą „odsunąć” drogę od swoich domów

  2019-06-17 13:44:32

  gość: ~mieszkaniec

  z takim nastawieniem to drogi przez najblizsze 50 lat nie bedzie... te warianty generuja kolejne duze koszty, czas wydluzenia realizacji nie wspominajac o ternie gdzie planowany jest zbiornik wodny...

 • 2019-06-17 17:19:16

  gość: ~Abcc

  @~mieszkaniec
  Jaki zbiornik wodny ? Przecież już dawno ten projekt został wygaszony. Na chwilę obecną planowana jest tam tylko eksploatacja kruszywa, która nie ma żadnego związku ze zbiornikiem

 • 2019-06-17 13:52:40

  gość: ~Sąsiedzi

  A jakich badań dokonali twórcy tych dodatkowych wariantów że sobie wytyczają nowe warianty? Rozumiem że ludzie bez wiedzy i uprawnień do budów i drogownictwa usiadły nad mapą coś tam sobie pomazały flamastrem i powstał nowy wariant ? :-)

 • 2019-06-17 14:21:06

  gość: ~mieszkaniec

  A jaki mandat społeczny mają do wypowiadania się w imieniu wszystkich mieszkańców? Że niby ktoś sobie jakąś fundację założył? Niech się w swoim wyłącznie wypowiadają imieniu, a nie mieszkańców bo nie mają mandatu o czym świadczyły ostatnie lokalne wybory.
  Dobrze, że są ankiety GDDKiA gdzie każdy indywidualnie może się wypowiedzieć, a nie jacyś uzurpatorzy będą mieszkańców straszyć i zaganiać jak stado bezrozumnych owiec.

 • 2019-06-17 15:26:52

  gość: ~też mieszkaniec

  @~mieszkaniec
  i Tobie mieszkańcu zadam to samo pytanie - rozumiesz co czytasz czy niekoniecznie - ja nie znalazłem tekstu, który mówi wszyscy mieszkańcy - grupa, przedstawiciele, czy też mieszkańcy konkretnego miejsca. Proponuję zrobić kurs czytania ze zrozumieniem a nie skupiać swojej energii na sianiu pogardy. To niestety Polakom wychodzi najlepiej, jednak nie wszystkim, Ci którzy chcieli spotkali się i wypracowali porozumienie - i to co wydawało się do niedawna ich dzielić dziś ich łączy. Żle ? Czy tylko nie Ci ludzie to zrobili, choć nawet ich nie znasz mieszkańcu. Ponadto nikt nikomu niczego nie narzuca, każdy ma prawo wyboru wariantu odpowiedniego dla siebie i wypowiedzenie się poprzez wypełnienie ankiety. Chyba, że i jej zrozumienie jest problematyczne.

 • 2019-06-17 14:49:19

  gość: ~też mieszkaniec

  @~Sąsiedzi
  Ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ? W artykule nikt nie napisał wszyscy mieszkańcy a mieszkańcy - wystarczy dwóch - to już jest liczba mnoga - prawda ? A nikt nikomu nie broni wyrażać swojej opinii i wypełnić własną ankietę po czym ją przesłać do GDDKA. Ci mieszkańcy wypracowali porozumienie, które połączyło interesy przeciwległych wariantów dotyczących przeciwległych wiosek w gminie - też źle ? I zapewniam, że grafiką zajęła się osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie, nie musiała sięgać po flamastry. Szkoda, że każdy z Was malkontenci nie robi nic poza marudzeniem i okazywaniem niezadowolenia wszędzie i w każdej sprawie. Napisano by, że ktoś z Wrocławia też byłoby źle, że np Urząd Miasta i Gminy też byłoby źle. Proponuję zacząć od siebie - i cokolwiek od siebie dać społeczeństwu.

 • 2019-06-17 15:01:44

  gość: ~miesykaniec

  Jeśli dwóch mieszkańców bawi się flamastrami to powinni to jasno artykułować, a nie wprowadzać w błąd. Bo forma "mieszańcy chcą" bądź "mieszkańcy nie chcą" to może oznaczać i dwóch mieszkańców ale również wszystkich. Taka "mała" manipulacyjka.
  Czasami nie trzeba nic robić jeśli proponowane przez profesjonalistów rozwiązania spełniały oczekiwania prócz wysłania ankiety z poparciem jednego z proponowanych wariantów. I kto tu jest malkontentem?

 • 2019-06-17 15:56:11

  gość: ~też mieszkaniec

  @~miesykaniec
  Gdybyś był miesykańcu na spotkaniu to wiedziałbyś, że żaden z proponowanych wariantów nie był zaakceptowany - każdy wariant spotkał się ze sprzeciwem mieszkańców, tylko teraz nie wiem czy mam napisać dwóch , trzech, czterech, ...nastu - no bo nie wszystkich, a jednak mieszkańców. I właśnie sami profesjonaliści w toku dyskusji zasugerowali możliwość naniesienia zmian do wariantów już istniejących, przy jednoczesnym udzieleniu odpowiedzi, że owe zmiany będą rozpatrzone, ale czy e efekcie na pewno uwzględnione - nie wiadomo, bo to dopiero początek drogi.

 • 2019-06-18 16:49:00

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~też mieszkaniec, szkoda mi tych wszystkich pieniaczy, ale szkoda mi też takich ludzi jak Ty mieszkańcu.

  Napisałeś fajny tekst, bez obrażania kogokolwiek, wyjaśniłeś, że każdy, KAŻDY może napisać swoje uwagi, wyjaśniłeś znaczenie słowa "konsultacje społeczne".... i bach... 16 minusów...

  Ludzie serio? Serio tak myślicie, że post powyżej zasługuje na tyle negatywnych opinii?

 • 2019-06-18 02:21:54

  gość: ~Pomyśl

  @~Sąsiedzi
  Z tego co wiem to w ankiecie podaje się preferowany wariant i poniżej jest sporo miejsca na uwagi i wnioski dotyczące przebiegów S8. Przecież zgłaszanie swoich uwag oznacza raczej jakąś niezgodę i potrzebę modyfikacji proponowanych przebiegów. Każdy zatem zgłaszając swoje uwagi tworzy jak gdyby własny wariant wg swoich potrzeb. Po to są konsultacje społeczne, żeby każdy ze swojej perspektywy, mógł ocenić co się podoba, a co nie i zgłosić swoje uwagi, wnioski, propozycje. Nikt z mieszkańców nie musi robić badań czy mieć uprawnień drogownictwa, żeby zgłosić swoje propozycje. Propozycje można zgłosić w postaci opisu tekstem, a można też wizualnie. Czy obraz przebiegu trasy nie przemawia czytelniej niż tekst? Projektanci gdy otrzymają wszystkie ankiety z propozycjami, analizami, argumentami i tak dokonają odpowiednich ocen i modyfikacji, właśnie z poziomu swojej wiedzy technicznej czy chociażby możliwości terenu. To co ważne jest dla mieszkańców powinno zostać przekazane, o to przecież prosiła wszystkich GDDKiA. Projektanci natomiast na bazie zebranych ankiet powinni dokonać analizy i starać się pogodzić potrzeby społeczne. Zatem takie propozycje mieszkańców są jakimś kierunkiem preferowanego przebiegu, a nie gotowym projektem.

 • 2019-06-17 14:00:00

  gość: ~KOALICJA EUROPEJSKA

  Głosujcie na nas. My wam wszystko obiecamy a później i tak nie zrealizujemy. Jesteśmy w tym najbardziej wiarygodni. Platforma Obywatelska.

 • 2019-06-18 11:57:46

  gość: ~Wielka koalicja prawdy pis

  @~KOALICJA EUROPEJSKA, na nas, na nas głosujcie! My od czterech lat wszystko wam obiecujemy i damy wam wszystko tylko najpierw nas wybierzcie

 • 2019-06-17 14:13:54

  gość: ~mieszkaniec

  Jacy mieszkańcy nie zgodzili się? Wypraszam sobie tą nowomowę pisowską a'la Beata Szydło.
  Jeżeli już to kilku mieszkańców stanowiących promil całej społeczności.
  Pierwotnie projektowane węzły są dla większości mieszkańców Barda i okolic korzystne. Umożliwiają szybki dojazd do ekspresówki i mobilność pracowniczą oraz uniezależnia od miejscowych "przedsiebiorców" i lokalnego bezpłacia. Rozwój lokalnej turystyki to tylko wzrost dochodów kilkunastu osób w Bardzie. A reszta?
  Bliskość ekspresówki oraz bliskość węzła wjazdowego miejscowości Bardo to również szansa dla rozwoju gospodarczego. Proszę wsiąść również pod uwagę bliskość węzła kolejowego i dla inwestora robi się ciekawie.

 • 2019-06-17 14:43:58

  gość: ~leon

  @~mieszkaniec
  A gdzie jest napisane wszyscy mieszkańcy? ja mieszkam w Przyłęku i ten nowy wariant mi się podoba o wiele bardziej. I dobrze, że ktoś coś robi, żeby te nieprzemyślane warianty nie dotknęły mieszkańców.

 • 2019-06-17 14:50:58

  gość: ~też mieszkaniec

  @~mieszkaniec
  Ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ? W artykule nikt nie napisał wszyscy mieszkańcy a mieszkańcy - wystarczy dwóch - to już jest liczba mnoga - prawda ? A nikt nikomu nie broni wyrażać swojej opinii i wypełnić własną ankietę po czym ją przesłać do GDDKA. Ci mieszkańcy wypracowali porozumienie, które połączyło interesy przeciwległych wariantów dotyczących przeciwległych wiosek w gminie - też źle ? I zapewniam, że grafiką zajęła się osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie, nie musiała sięgać po flamastry. Szkoda, że każdy z Was malkontenci nie robi nic poza marudzeniem i okazywaniem niezadowolenia wszędzie i w każdej sprawie. Napisano by, że ktoś z Wrocławia też byłoby źle, że np Urząd Miasta i Gminy też byłoby źle. Proponuję zacząć od siebie - i cokolwiek od siebie dać społeczeństwu.

 • 2019-06-17 20:13:03

  gość: ~Drogowypatrol

  @~też mieszkaniec
  Jaka wykwalifikowana osoba - grafik komputerowy? Proszę o informację o stosownych uprawnieniach w zakresie budownictwa drogowego, geologicznego ect. Ktoś coś nakreślił bo mu nie pasuje w okolicy Barda a rozumiem ze powziąl tez wiedze i rzeprowadzil konsultacje z zainteresowanymi i wlascicielami dzialek po ktorych wytyczyl jakis wlasny szlak tak? Takimi rzeczami zajmuje sie biuro projektowe ze sztabem ludzi a nie stowarzyszenia nonprofit. Z calym szacunkiem dla tych osob.

 • 2019-06-17 15:05:21

  gość: ~KOALICJA EUROPEJSKA

  @~mieszkaniec
  Najlepszym wariantem będzie jak nas czyli platformę Obywatelska na jesień wybierzecie w wyborach do Sejmu i Senatu

 • 2019-06-17 19:23:45

  gość: ~boniek

  A jakie burmistrz ma zdanie na warianty S8? Mieszkańcy się wypowiadają, a burmistrz milczy.

 • 2019-06-17 21:09:40

  gość: ~Eko

  @~boniek
  Burmistrz wypowiedział się podczas spotkania w tej sprawie w Centrum. Obecnie zbierane są ankiety.W przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie.

 • 2019-06-17 20:09:27

  gość: ~autor

  Polacy to ludzie problemowi ciagle im cos nie pasuje byle nie umnie byle nie ja a reszta mnie nie obchodzi tacy jestescie was nie bedzie i tej drogi nie bedzie

 • 2019-06-17 21:17:41

  gość: ~Ryszard

  @~autor
  Ludzie, nie widzicie że p.Ptaszynska robi sobie kampanię wyborczą? Tylko o to jej chodzi. Jaką ona ma merytoryczną wiedzę, żeby się wypowiadać w tym temacie. Czy owa prezeska zna się na kartografii, topografii czy budownictwie? Flamasterki to każdy w domu ma i kreski na mapie stawiać potrafi. Pani Marto nie tędy droga do wątpliwej kariery politycznej.

 • 2019-06-17 21:19:55

  gość: ~no tak

  @~Ryszard
  a może tak na początek zająć sie hałasem który generuje kopalnia Pilce dodadamy do tego S8 i poziom hałasu w Dzbanowie i Ożarach będzie niezły....

 • 2019-06-17 21:30:37

  gość: ~Ryszard

  @~no tak
  Naprawdę,a obciążona 8, przy której mieszkają ludzie to jest ok? Zobaczcie sobie obwodnicę Kłodzko, ruch samochodów jest rozłożony, mało odczuwalny,a jeszcze niedawnowyglądało to kiepsko. Korki przez środek miasta w kierunku Międzylesia tragiczne. Dzisiaj jeżdżę do pracy w kier. Bystrzycy o połowę krócej. I też tam mieszkają ludzie, budowane są nowe domy.300 m od zabudowań. I problemów tam nikt nie ma. Tylko u nas w Bardzie, co jakąś sprawa, to pełno fachowców.

 • 2019-06-18 06:18:56

  gość: ~Bardzianin

  @~Ryszard
  Pasuje mi Bardo Miasto Cudów a nie Ptasi Gród!!!!

 • 2019-06-17 21:31:26

  gość: ~Lasek

  "Wymyślone" warianty przebiegają przez tereny zalewowe o czym mieszkańcy doświadczeni w 1997 r. wiedzą najlepiej, robienie nasypu drogi byłoby kontrowersyjne tak samo jak wiaduktów. Myślę ze drogowcy mają powody by omijać te tereny. A tak wogóle jako mieszkaniec Laskówki jestem za wariantem A3 i też się organizujemy.

 • 2019-06-17 21:41:30

  gość: ~Ryszard

  @~Lasek
  Jasne, każdy ma prawo do wypowiadania się, dlatego zamiast słuchać pieniaczy, którzy mają w tym swój interes czyt.kampania wyborcza, skladajcie ankiety, bo to w obecnej chwili jedyne merytoryczne narzędzie do osiągnięcia celu przez daną społeczność. Nie ludzie, którzy wyrysuja jakieś tabelki, bez fachowej wiedzy, będą dawać nam gwarancję na powodzenie tego ogromnego przedsięwzięcia.

 • 2019-06-17 21:49:27

  gość: ~Ergo

  @~Ryszard
  Popieram. Pani Marta niech zajmie się organizacja nieudanych imprezek na prywatnych podwórkach

 • 2019-06-17 21:50:14

  gość: ~Ergo

  @~Ergo
  A może lepiej nie

 • 2019-06-18 14:45:27

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Ergo, a co boisz się, że darmowe imprezy na prywatnych podwórkach okażą się lepsze niż te organizowane przez urząd za ogromne pieniądze?

  Też miałabym obawy ;-)

 • 2019-06-18 08:10:19

  gość: ~Wojtek

  @~Ergo
  Ludzie umieją tylko narzekać, a sami nic zorganizować nie chcecie, nie chcesz brac udziału to nie bierz ale nie komentuj i nie nastawiaj innych negatywnie. Pozytywka dopiero zaczyna wiec nie ma jeszcze zbyt dużych środków na organizacje jakże cudownych imprez na miarę funduszy gminy i na zapraszanie super popularnych gwiazd

 • 2019-06-18 11:02:19

  gość: ~no właśnie

  @~Wojtek
  już niebawem będziemy mogli się przekonać, jakie to super gwiazdy zaprosi gmina - na jakie ją stać ? Kto dociekliwy mógł już sprawdzić np. na you tube jaki to poziom kultury funduje nam gmina w tym roku - bez komentarza.

 • 2019-06-18 14:35:59

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Ergo, nie było Cię, więc skąd informacje, że impreza była nieudana? Zapytaj tych, co się świetnie bawili, czy faktycznie była nieudana :-*

  Zapraszamy na kolejną już w najbliższą niedzielę! Oj będzie się działo :-D

 • 2019-06-18 14:33:16

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Ryszard, Rysiu, Rysiaczku.. skąd w Tobie tyle niechęci, agresji, wręcz nienawiści?

  Co Ci zrobiła Pani Marta i Ci fajni młodzi Panowie, pozytywni- nowi mieszkańcy naszego miasteczka, którzy zamiast narzekać i jeszcze bardziej skłócać lokalną społeczność, wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili pomóc?

  Masz działkę w Janowcu lub na Opolnicy i dlatego tak bardzo zależy Ci na tym, żeby "nitka" przebiegła którymś z tych wariantów, czy raczej chodzi Ci o to, że to Pani Marta i Pan Tomek zorganizowali konsultacje społeczne w Bardzie?

  Jakby nie było... to maleńki jesteś i bardzo, bardzo mi Ciebie szkoda :-(...

 • 2019-06-18 15:20:26

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Bożena Adamczyk, żeby ktoś za chwilę nie zarzucił mi kłamstwa... czywiście Tomek i Marta mocno zaangażowali się w rozpowszechnienie informacji o tych konsultacjach, a nie zorganizowali samego spotkania... Spotkanie organizowała GDDKiA ;-).

 • 2019-06-17 22:11:28

  gość: ~Mieszkaniec

  Nie słyszałem by Ptasinska zabierala głos na spotkaniu i nie bardzo rozumiem dlaczego łączy swoje stowarzyszenie z tak ważną sprawą dla mieszkańców gminy. Niech znajdzie sobie inną formę promocji. To powinna być lista mieszkańców a nie jakiegoś nieznanego stowarzyszenia

 • 2019-06-17 23:07:08

  gość: ~Ja

  @~Mieszkaniec
  W obecnej sytuacji politycznej każde kółko różańcowe jest lepszym partnerem dla projektantów niż Ptasinska że swoim stowarzyszeniem.

 • 2019-06-18 08:05:36

  gość: ~Bardzianka

  @~Mieszkaniec
  @~Mieszkaniec
  Na spotkaniu pani Marta nie zabierała głosu, bo nie chciała właśnie takich komentarzy że narzuca swoje zdanie innym, a że na spotkaniu była dosyć mocna kłótnia pomiędzy osobami za wariantem A3 i osobami za wariantem A2/A4. Spotkanie, którego efekty widać w tym artykule zostało zorganizowane by wypracować wspólne zdanie na temat wariantów, a wydaje mi się, że pani Marta występowała tam jako mediator, który ma pomoc obu stronom się dogadać

 • 2019-06-18 09:07:31

  gość: ~Ryszard

  @~Bardzianka
  Weź mnie nie rozsmieszaj, jaki mediator! Kto ją umocowal i jakim prawem? No chyba, że sama. To wiele tłumaczy. Ma chrapkę na burmistrza. Zaraz padnę.

 • 2019-06-18 09:09:36

  gość: ~lesio

  @~Ryszard
  ja nie w temacie - jakieś wybory na burmistrza będą w Bardzie wkrótce?

 • 2019-06-18 13:58:12

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~lesio, jeśli cztery lata, to "wkrótce", to tak.

  Wkrótce w całej Polsce będą wybory na burmistrzów, wójtów i prezydentów miast ;-).

 • 2019-06-18 09:23:21

  gość: ~Ryszard

  @~Ryszard
  Pani Marta nie zabierała głosu, bo nie miała czasu. A przez to, że latała za telewizja i radiem. Zawsze to darmowa reklama

 • 2019-06-18 14:21:30

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Ryszard

  W O W! Ryszard trafiłeś w
  Punkt!
  Marta nie zazdroszczę Ci! Zmierzyć się z taką falą nienawiści... nie każdy by wytrzymał!


  Udało wam się z Tomkiem doprowadzić do konsultacji społecznych w Bardzie... i taki to spowodowało odzew! No jestem po prostu w szoku!

  BRAWO WY!

  WY WSZYSCY MALKONTENCI, malutcy tchórze, którzy ukrywacie się pod anonimowymi nickami! Tylko na tyle was stać?

  Miejcie odwagę Ryszardzie i Tobie podobni stanąć oko w oko z Panią Martą i powiedzcie jej to wszystko, o czym tu piszeszecie w twarz!

  Aaaa, nie da się?! No tak anonimowo jest łatwiej... każdy malutki tchórz tak robi ;-)...

 • 2019-06-18 15:23:34

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Bożena Adamczyk i znowu to samo, "doprowadzić do konsultacji społecznych"*= przekonać mnóstwo ludzi, żeby zechcieli wziąć w nich udział :-), żebym została w pełni zrozumiana ;-).

 • 2019-06-18 00:08:14

  gość: ~Mieszkaniec Dzbanowa

  Wara od Dzbanowa I Laskowki....przez Bardo niech sobie pani pusci osemeczke

 • 2019-06-18 08:19:46

  gość: ~gienio

  No wszystko pięknie, ale ten wariant jest niekorzystny dla mieszkańców Lasek, którą to wieś przez przypadek pominięto na mapce, a ona będzie w tej sytuacji miała drogę pod nosem.
  Będę głosował przeciw temu wariantowi.

 • 2019-06-19 02:33:47

  gość: ~odp do gienio

  @~gienio
  "ten wariant jest niekorzystny dla mieszkańców Lasek" - ten to znaczy który? Przecież są dwa zaproponowane warianty dalszej trasy jako A2 i A4. A4 omija Laski, możesz na ten głosować. W propozycji A6 i A7 chodzi o zmianę odcinka od Ząbkowic Śląskich do Laskówki, dalej trasy idą tak jak przedstawili je na mapach projektanci GDDKiA.

 • 2019-06-18 09:19:58

  gość: ~vvc

  Wam ludzie nie da się dogodzić, najpierw chcecie odsuwać drogę od domów, teraz jak już wszystko jest okej, to nagle wyjeżdżacie o kampanii wyborczej, choć wybory za cztery lata. Co za społeczeństwo malkontentów. Dla mnie droga może iść nawet pod ziemią, albo nad ziemią i tyle.

 • 2019-06-18 11:26:21

  gość: ~Bożena Adamczyk

  Czytając te wszystkie komentarze, zastanawiam się o co tak naprawdę w nich chodzi?..., doszłam do wniosku, że o NIENAWIŚĆ! Nienawiść w czystej skondensowanej postaci wymieszanej z kroplą niewiedzy podszytej strachem!

  Na spotkaniu w CKiB grupa mieszkańców z Janowca nie chciała, żeby "nitka", przebiegała zbyt blisko ich domostw, więc inna grupa mieszkańców zaproponowała rozwiązanie, które może wszystkich pogodzić... ale komuś jest to ewidentnie nie na rękę! Mogę się tylko domyślać komu... Wszak pierwsze spotkanie było zorganizowane dzięki zaangażowaniu Tomka Karamona i Marty Ptasińskiej...

  Zgodnym społeczeństem gorzej się zarządza, WŁADZA to wie!

  Napuszczać jednych na drugich- w tej dyscyplinie osiągnęliśmy mistrzostwo świata!!

  Ps.
  Rozmawiałam z Panami, którzy przygotowali kolejne warianty- mocno się napracowali, wszystko konsultowali z inżynierami odpowiedzialnymi za przebieg tej drogi, i na każdym etapie tworzenia tych wariantów skrupulatnie dostosowali się do wytycznych przekazanych przez inżynierów- projektantów!

  Nie mam pojęcia, czy uda się cokolwiek zmienić, do 20 czerwca można jednak zgłaszać własne, przepracowane propozycje... może zatem pozwólmy ludziom działać?

  Ja wiem, że ciężko co niektórym na tym forum uwierzyć, że istnieje OGROMNA rzesza ludzi, którym chce się pracować dla idei... i że nie każdy projekt musi kosztować kilkadziesiąt tysięcy...

  Ps.2 Nawet jeśli jest to głupi pomysł i głupi projekt i nie zostanie wzięty pod uwagę...
  To warto zauważyć, że w przeciwieństwie do innych głupich pomysłów i projektów, które zrodziły się w czyjejś głowie- za ten projekt mieszkańcy nie zapłacą ani grosza!!!

 • 2019-06-18 11:44:10

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Bożena Adamczyk

  Oczywiście, możecie mnie Państwo minusować, będzie mi przykro, bo w moim odczuciu napisałam pozytywny wpis, ale przecież w całym kraju (nie tylko w Bardzie)... już dawno temu przestało mieć znaczenie, kto, co ma do powiedzenia... chodzi tylko o to, z jakiej jest opcji i kogo popiera!

  Ja się nazywam Bożena Adamczyk... jestem zadeklarowaną przeciwniczką obecnej władzy... szanuję jednak wybór większości... nawet jeśli się z nim nie zgadzam- tak rozumiem demokrację.

  Jeśli jednak ktoś chce mnie obrażać, bardzo proszę aby podobnie jak ja podpisał się własnym imieniem i nazwiskiem... dość mam bowiem głupków, tchórzy i chamów w życiu publicznym...

 • 2019-06-18 17:37:52

  gość: ~Adam

  @~Bożena Adamczyk
  Pani Bozeno, wie Pani co jest najgorsze? Najgorsze jest to, że i Pani i Pani Ptasinska dla własnego populizmu nie zdajecie sobie sprawy, do czego Wasze towarzystwo wzajemnej adoracji mogło doprowadzić! Wprowadzanie w błąd mieszkańców jakimiś pomysłami z znikąd, bez jakiejkolwiek merytorycznej wiedzy, opartej tylko i wyłącznie na rysunkach męża swojej żony, to jest skandal. Opieracie się (w swojej głupocie?)na instytucji, która wydała już oswiadczenie. I proszę teraz nie spłycac w komentarzach, ze to sa tylko konsultacje, bo nimi nie są! To jest jawne wprowadzanie w błąd mieszkańców!!!

 • 2019-06-18 18:52:57

  gość: ~Krajan

  @~Adam
  Pani Bozenko, jakie konsultacje i kiedy zorganizowała Pani Ptasinska z Panem Karamonem? Proszę o info, bo może coś przegapilem! No chyba, że chodzi o te, zorganizowane przez GDDiA w centrum przy współudziale urzędu?

 • 2019-06-18 20:29:38

  gość: ~patrz wyżej

  @~Krajan
  Bożena Adamczyk wyżej napisała: (kopia)

  2019-06-18 15:20:26gość: ~Bożena Adamczyk
  @~Bożena Adamczyk, żeby ktoś za chwilę nie zarzucił mi kłamstwa... czywiście Tomek i Marta mocno zaangażowali się w rozpowszechnienie informacji o tych konsultacjach, a nie zorganizowali samego spotkania... Spotkanie organizowała GDDKiA ;-).

 • 2019-06-18 20:58:17

  gość: ~Krajan

  @~patrz wyżej

  gość: ~Bożena Adamczyk

  Czytając te wszystkie komentarze, zastanawiam się o co tak naprawdę w nich chodzi?..., doszłam do wniosku, że o NIENAWIŚĆ! Nienawiść w czystej skondensowanej postaci wymieszanej z kroplą niewiedzy podszytej strachem!

  Na spotkaniu w CKiB grupa mieszkańców z Janowca nie chciała, żeby "nitka", przebiegała zbyt blisko ich domostw, więc inna grupa mieszkańców zaproponowała rozwiązanie, które może wszystkich pogodzić... ale komuś jest to ewidentnie nie na rękę! Mogę się tylko domyślać komu... Wszak pierwsze spotkanie było zorganizowane dzięki zaangażowaniu Tomka Karamona i Marty Ptasińskiej... Pani Bozenko, czy Pani ma rozwijanie jaźni? Jeszcze raz pytam kto był organizatorem oraz inicjatorem?

 • 2019-06-18 23:25:23

  gość: ~Bożena Adamczyk

  @~Krajan tak jak napisałam w komentarzu; organizatorem spotkania była GDDKiA... warto czytać do końca, zanim podejmiemy się komentowania ;-)...

  Uprzedziłam Cię drogi krajanie i wiedząc, że mogę być źle zrozumiana... szybciutko poprawiłam swój lapsus...

  TK i MP mocno działali na rzecz rozpragowania spotkania wśród lokalnej społeczności ;-)

 • 2019-06-18 22:37:56

  gość: ~SIS Bardzka Pozytywka

  @~Adam
  https://www.facebook.com/SISBardzkaPozytywka/photos/a.346372269340171/377554969555234/?type=3&theater

 • 2019-06-18 22:41:07

  gość: ~SIS Bardzka Pozytywka

  @~Adam
  Rysunki przygotowali mieszkańcy gminy. Nie mąż swojej żony. To jest dopiero wprowadzanie ludzi w błąd. Proszę przeczytać ze ZROZUMIENIEM oświadczenie i zacząć myśleć samodzielnie, a nie jak mocodawca każe.

 • 2019-06-19 21:51:50

  gość: ~uczestnik

  ostatnio dodany post

  Dziś na zaproszenie burmistrza i sołtysów wsi Janowiec, Dzbanów, Laskówka i Przyłęk (nie wiem dlaczego sołtys Opolnicy nie zapraszał) odbyło się spotkanie informacyjne ws. przebiegu drogi S8 przez gminę Bardo. No cóż byłem, słuchałem i jestem bardzo z tego spotkania zadowolony. odbyło się w rzeczowej, konstruktywnej i spokojnej atmosferze. Nikt nikogo nie obrażał, nie siał pogardy a wręcz przeciwnie. Panowie, którzy "stworzyli" za wiedzą i po konsultacji z projektantem dodatkowe warianty A6 i A7 mogli przedstawić swoją propozycję. Wiele osób dopisało im się do list poparcia. Tylko jeden szkopuł nie było tego, który zapraszał - poza sołtysami, przykro nam bardzo, że choroba uniemożliwiła burmistrzowi obecność na spotkaniu, podobno trafił do szpitala. Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia.

REKLAMA