Express-Miejski.pl

Przebudowa ulicy Kusocińskiego. Gmina szuka wykonawcy

Stan fragmentu ul. Kusocińskiego w Ząbkowicach Śląskich obecnie pozostawia wiele do życzenia... fot.: em24.pl

Ruszył przetarg na przebudowę drogi dojazdowej do krytego basenu i na stadion. Prace rozpoczną się w lipcu, ich zakończenie przewidziano późną jesienią. 

Zapowiadane otwarcie krytego basenu w Ząbkowicach Śląskich wiąże się z koniecznością przeprowadzenia remontu drogi dojazdowej do obiektu – ulicy Janusza Kusocińskiego. W budżecie gminy zarezerwowano  na ten cel 250 tys. zł. Dodatkowo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało ząbkowickiej gminie promesę w wysokości przeszło 3.2 mln złotych na usuwania skutków klęsk żywiołowych, potocznie zwanych „powodziówkami”. Część z tych środków zostanie przeznaczona na sfinansowanie planowanej przebudowy drogi.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich ukazało się ogłoszenie o przetargu na remont ponad dwustumetrowego fragmentu. Planowany front robót będzie polegał na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów. W ramach prowadzonych prac zostanie również wykonana kanalizacja deszczowa. Przebudowa obejmie rejon od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego do bramy wjazdowej na stadion. Wykonawca pokryje jezdnię mieszanką mineralno-asfaltową (SMA), charakteryzująca się szczelnością i dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Modernizacja chodnika, zjazdów i zatoki postojowej będzie polegała na ułożeniu kostki betonowej.

Termin rozpoczęcia prac planowany jest od 1 lipca, ich zakończenie nastąpi nie później niż do 30 listopada. Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 21 czerwca.

erwu. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA