Express-Miejski.pl

Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie Ząbkowic Śląskich

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

11 czerwca rozpocznie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Ząbkowic Śląskich. Potrwa ona do 1 lipca. Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej.

Zbierane będą: meble i odpady wielkogabarytowe - przedmioty, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach na odpady komunalne np. kanapy, fotele, meblościanki, dywany; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np. pralki lodówki, kuchenki, odkurzacze, telewizory, żelazka, wiertarki, tostery, roboty, komputery, myszy komputerowe, klawiatury itp oraz zużyte baterie i akumulatory, opony samochodowe, odzież i tekstylia. 

Należy pamiętać o tym, że zużyty sprzęt elekryczny i elektroniczny musi być oddany w całości bez wymontowania elektroniki. Prosi się o niewystawianie innych rodzajów odpadów np. gruzu, ziemi, odpadów zielonych, leków itd. Odpady nalezy umieszczać w wyznaczonych terminach i miejscach. Worki lub inne opakowania, w których wystawiane będą odpady powinny posiadać odpowiednią wytrzymałość oraz zabezpieczenie przed wysypaniem, wyciekaniem czy skaleczeniem.

- Pozostawienie odpadów po wyznaczonym terminie i w innych miejscach jest nielegalnym składowaniem i grozi za to mandat karny w wysokości do 500 zł - przypominają ząbkowiccy urzędnicy. 

ZGK zwraca uwagę na wystawianie odpadów w szczelnych opakowaniach i w odpowiednim miejscu oraz nie umieszczanie innych odpadów niż wymienionych.

Terminarz wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta -> 11 czerwca - 1 lipca [KLIK]

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA