Express-Miejski.pl

Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy. Do udziału zachęca Bogdan Tuła

Zapraszamy do udziału w XX Powiatowym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się już 15 czerwca w Henrykowie. fot.: em24.pl

W tym roku po raz dwudziesty odbędzie się jedna z najciekawszych rekreacyjnych imprez rowerowych Ziemi Ząbkowickiej, czyli Powiatowy Rajd Rowerowy.

W tym roku, dokładnie 15 czerwca, ponownie zawita on do Henrykowa, a gościły go już wszystkie gminy naszego powiatu. Na jego starcie rokrocznie stawia się kilkaset osóbi i to nie tylko z najbliższych okolic. Niektórzy by wziąć w nim udział pokonują kilkadziesiąt kilometrów. Na czym polega zatem fenomen tej imprezy? 

Po pierwsze: profesjonalne przygotowanie. Organizatorzy w oparciu o wieloletnie doświadczenie przygotowują trasę rekreacyjnej przejażdżki, która jest dostępna nawet dla osób rzadko wsiadających na dwa kółka. Oczywiście dużym magnesem są koszulki rowerowe, które otrzymuje każdy uczestnik rajdu, ale nie tylko. Uczestników przyciągają również liczne konkursy rowerowe, które odbywają się w trakcie pikniku, który jest organizowany po zakończeniu wspólnego przejazdu, czy też losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów i organizatorów imprezy.

Atutem rajdu jest również integracja środowiska rowerowego. To na rajdzie często rodzą się pomysły dalszych wspólnych rowerowych przejazdów i wycieczek. Jego uczestnicy mają też okazję poznać ciekawe trasy rowerowe w obrębie Ziemi Ząbkowickiej, ponieważ co roku wybierana jest inna lokalizacja imprezy, tak aby zachęcić mieszkańców do poznawania walorów turystycznych okolicy.

Powiatowy Rajd Rowerowy na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń regionu. Szczerze zachęcam do wzięcia w nim udziału przede wszystkim tych, którzy nie mieli jeszcze okazji. Stałych uczestników imprezy zachęcać chyba nie trzeba. Naprawdę warto w sobotnie przepołudnie wybrać się z rodziną i przyjaciółmi do Henrykowa by w bardzo miłej atmosferze spędzić ten dzień. Po skończonym rajdzie sugeruję też małą przejażdżkę jedną z opisywanych przeze mnie tras rowerowych w okolicy w ramach cyklu pn. Turystyka rowerowa w powiecie ząbkowickim.

Dodatkową zachęcam do działania tych, którzy mogą wesprzeć organizacyjnie tę naszą lokalną rowerową tradycję. Warto zainwestować w działania, które od lat integrują całe środowisko rowerowe Ziemi Ząbkowickiej.

Link do wydarzenia: [KLIK]

Bogdan Tuła

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA