Express-Miejski.pl

Już w najbliższy weekend święto Twierdzy Srebrna Góra. Będzie rekonstrukcja bitwy z 1807 roku

zdjęcie archwialne fot.: em24.pl

8 czerwca na terenie Twierdzy Srebrna Góra (gm. Stoszowice) uczestnicy imprezy będą mogli przenieść się do wydarzeń sprzed ponad dwustu lat.

Z okazji święta twierdzy zostanie zaprezentowany szereg atrakcji związany z oblężeniem obiektu przez wojska napoleońskie z 1807 roku. Głównym punktem wydarzenia, nie tylko dla fanów historii, będzie rekonstrukcja bitwy napoleońsko-pruskiej. Jej początek zaplanowano na godz. 16.30. 

Oprócz rekonstrukcji bitwy przybyli będą mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda wielkie gotowanie żołnierskiej strawy, wziąć udział w pokazach kulinarnych czy rodzinnej grze fortecznej, a także kupić regionalne produkty na jarmarku. Stoiska będą znajdowały się na terenie twierdzy. Początek święta zaplanowano od godz. 12. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Dzieci do lat czterech wchodzą za darmo, a mieszkańcy gminy Stoszowice za symboliczną złotówkę.

W dniu święta twierdzy także będzie można zwiedzić obiekt z przewodnikiem. Pierwsze oprowadzanie zaplanowano na godz. 10, ostatnie na godz. 15. Bilet normalny na zwiedzanie twierdzy kosztuje 22 zł, ulgowy jest pięć złotych tańszy.

wkudrynska/em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Już w najbliższy weekend święto Twierdzy Srebrna Góra. Będzie rekonstrukcja bitwy z 1807 roku

    2019-06-06 20:41:25

    gość: ~obserwator

    ostatnio dodany post

    najlepiej zrobić dwie imprezy w rejonie tego samego dnia. w srebrnej gorze i złotym stoku, gratulacje dogadania

REKLAMA