Express-Miejski.pl

Spłonął domek letniskowy. Były też wypadki i ulatniający się gaz w budynku mieszalnym [raport]

Wypadek na krajowej ósemce na wysokości zjazdu do Tarnowa fot.: em24.pl

16 zdarzeń w ciągu minionego tygodnia (od 13 do 19 maja) odnotowali strażacy na terenie powiatu ząbkowickiego. Trzy alarmy okazały się fałszywe.

Strażacy siedmiokrotnie wyjeżdżali do pożarów:

13 maja o godz. 14.02 na ul. Stawowej w Ziębicach - pożar śmieci

13 maja o godz. 15.35 w Nowym Dworze (gm. Ziębice) – pożar śmieci;

14 maja o godz. 16.53 na ul. Złotostockiej w Kamieńcu Ząbkowickim – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego;

17 maja o godz. 9.23 w Budzowie – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego;

17 maja o godz. 20.45 w Ząbkowicach Śląskich – pożar suchej trawy oraz krzewów;

18 maja o godz. 16.02 na ul. Polnej w Ziębicach – pożar śmieci

19 maja o godz. 15.10 w Topoli (gm. Kamieniec Ząbkowicki) - pożar domku letniskowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego „Bartniki" pali się domek letniskowy. Pożarem objęty jest cały obiekt. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt oraz drugiego prądu w obronie na sąsiadujący budynek. Po zakończonych działaniach gaśniczych strażacy sprawdzili pogorzelisko wykluczając obecność osób poszkodowanych. W działania trwające ponad godzinę zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej oraz patrol policji.

Dziewięciokrotnie interweniowali przy miejscowych zagrożeniach:

13 maja o godz. 7.22 w Brodziszowie (gm. Ząbkowice Śląskie) - zalana piwnica w budynku mieszkalnym;

13 maja o godz. 20.51 w Szklarach-Hucie (gm. Ząbkowice Śląskie) – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym;

14 maja o godz. 15.57 na drodze krajowej nr 8 w Dębowinie (gm. Bardo) - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów, którymi łącznie podróżowały cztery osoby. Wszyscy podróżujący pojazdami opuścili je przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem osób poszkodowanych, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. W działania trwające dwie godziny zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz trzy patrole policji.

15 maja o godz. 13.26 na drodze krajowej nr 8 na wysokości Tarnowa (gm. Ząbkowice Śląskie) - doszło do zderzenia trzech samochodów. W wyniku zdarzenia droga została całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem osób poszkodowanych oraz wykonaniu dostępu za pomocą hydraulicznych narzędzi ratowniczych do uwięzionego we wraku pojazdu osobowego kierowcy. Po zakończeniu bezpośrednich działań ratowniczych strażacy ograniczyli wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. W działania trwające ponad godzinę zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

16 maja o godz. 16.37 na ul. Juliusza Słowackiego w Ziębicach - zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym;

17 maja o godz. 13.03 w Starczówku (gm. Ziębice) - wypadek dwóch samochodów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym busem. Pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby które samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. W wyniku zdarzenia droga całkowicie zablokowana. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, względem osób poszkodowanych do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego. W działania trwające blisko trzy godziny zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

17 maja o godz. 13.09 na ul. Wrocławskiej w Ziębicach - ulatniający się gaz ziemny z instalacji w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w jednym z mieszkań doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej i wypływu gazu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu gazu do obiektu, ewakuacji lokatorów na zewnątrz oraz przewietrzeniu budynku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pogotowia gazowego strażacy zakończyli działania.

17 maja o godz. 14.48 w Budzowie – zadymienie w budynku mieszkalnym;

18 maja o godz. 21.17 na ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich – pomoc policji w otwarciu mieszkania.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano trzy alarmy fałszywe. Dwa z nich - 16 maja o godz. 12.58 na ul. Legnickiej w Ząbkowicach Śląskich oraz 18 maja o godz. 23 w Dom Pomocy Społecznej w Ziębicach - dotyczyły uruchomienia centrali monitoringu pożarowego spowodowanego wadliwym działaniem czujki. Natomiast kolejne zdarzenie dotyczyło pożaru śmieci w kontenerze w dniu 18 maja o godz. 23.11 na ul. Ignacego Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich. Po sprawdzeniu zgłoszeń strażacy nie stwierdzili pożaru zakańczając interwencje jako alarmy fałszywe.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA