Express-Miejski.pl

W sobotę 17. Rekreacyjny Rajd Rowerowy w gminie Ziębice

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

18 maja odbędzie się 17. Rekreacyjny Rajd Rowerowy. Uczestnicy wyjadą na trasę o godz. 10 spod ratusza miejskiego w Ziębicach.

Główną ideą rajdów jest połączenie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wraz z zaspokajaniem ciekawości związanej z historią gminy Ziębice i gmin ościennych, a także z integracją mieszkańców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Może w nim uczestniczyć każdy, kto posiada sprawny rower i odpowiedni stan zdrowia.

Trasa rajdu będzie przebiegała przez Osinę Małą, Starczówek, Lipniki, Chociebórz do Wilemowic, dalej do Biskupiego Lasu. Tam pod altaną dzięki Nadleśnictwu Prudnik przygotowane zostanie ognisko z kiełbaskami. Następnie uczestnicy przejadą przez Biskupi Las kierując się na Dębowiec, aż do Ziębic. Zakończenie imprezy organizatorzy zaplanowali przy fontannie w Parku Miejskim w Ziębicach. Tradycyjnie najmłodszy i najstarszy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Osoby niepełnoletnie powinny mieć przy zapisach zgodę rodziców. Wzór jest dostępny na stronie Urzędu Miejskiego w Ziębicach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania rajdu w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem burmistrza Ziębic przez pracowników Urzędu Miejskiego w Ziębicach wspólnie z Henrykiem Sławcem - mieszkańcem gminy Ziębice, pasjonaty lokalnej historii.

Do pobrania:

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA