Express-Miejski.pl

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Dolnego Śląska. Są trzy projekty z powiatu

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

167 projektów zostało zgłoszonych do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Dolnego Śląska. Wśród nich są trzy, które dotyczą powiatu ząbkowickiego. Ruszyło głosowanie.

Do podziału w ramach programu zarezerwowana jest kwota 1,35 mln zł. Na każdy z pięciu subregionów województwa przeznaczona zostanie kwota 270 tys. zł. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego projektu wynosi 20 tys. zł, za wyjątkiem projektów wspierających rozwój rzemiosła, dla których kwota ta wynosi 10 tys. zł.

Z powiatu ząbkowickiego do Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono następujące projekty:

35. Igrzyska Sportowe Seniorów - Ziębice 2019:

Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2019 zintegrują środowisko seniorów z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Po sukcesie pierwszej edycji, która odbyła się we wrześniu 2018 r., rok później w Ziębicach ponownie spotkają się amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu w wieku 55+, którzy wezmą udział w grach zręcznościowych oraz będą rywalizować ze sobą w popularnych dyscyplinach sportowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz warsztaty ruchowe i rękodzielnicze. Przy okazji Igrzysk zarówno uczestnicy tych sportowych zmagań, jak i osoby je dopingujące, będą mogły doświadczyć uroku Ziębic i ich okolic…

Przewidywany termin realizacji projektu: 2019-07-01 - 2019-10-31

54. I Memoriał Piotra Dębickiego:

I Memoriał Piotra Dębickiego będzie jednodniowym turniejem piłki nożnej dla dzieci i młodzieży zorganizowanym w Ziębicach, w którym weźmie udział 32 mieszanych drużyn piłkarskich w 4 kategoriach wiekowych. Projekt z jednej strony będzie upamiętnieniem działalności Piotra Dębickiego, dzięki któremu jako piłkarzowi, a następnie kierownikowi drużyny Sparta Ziębice odnosiła największe sukcesy, a z drugiej strony promować będzie zasady zdrowej rywalizacji, w duchu fair play, która świetnie przystosowuje dzieci do życia w dzisiejszym świecie i poszanowania przeciwnika bez względu na wynik sportowy. Będzie to świetny sposób sprawdzenia u dzieci i młodzieży umiejętności nabytych podczas treningów i lekcji WF. Turniej stanowić będzie także zachętę dla wszystkich młodych ludzi biorących udział w turnieju, ich szkolnych kolegów i koleżanki, przyjaciół i całe rodziny do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

Przewidywny termin realizacji projektu: 2019-08-14

112. Festiwal Rowerowy Ziemi Ząbkowickiej:

Celem Festiwalu Rowerowego Ziemi Ząbkowickiej jest popularyzacja turystyki rowerowej oraz poprawa bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu na drogach publicznych. Festiwal rowerowy to trzy wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest rower. Po pierwsze spotkanie z podróżnikami, którzy na dwóch kołach przemierzają świat, to motywujące do wędrówki i podejmowania nowych wyzwań prelekcje w klimatycznych podziemiach ząbkowickiego zamku. Po drugie rodzinny piknik rowerowy na zamkowych plantach, promujący bezpieczeństwo na drodze, na którym każdy uczestnik otrzyma profesjonalną odblaskową kamizelkę sportową z logo akcji „1,5 m szacunku” i ekscytujące zawody rowerowe „Castle Eliminator”, gdzie wielbiciele rowerowej adrenaliny zmierzą się na specjalnej zamkowej pętli. Po trzecie Rajd Rowerowy Róży Wiatrów, na który wyruszymy na rowerach z naszego festiwalowego zamku w cztery strony Ziemi Ząbkowickiej, by pod opieką przewodników poznać jej atrakcje.

Przewidywany termin realizacji projektu: 2019-07-01 - 2019-08-31

GŁOSOWANIE:

Kto może głosować? Mieszkańcy województwa, którzy najpóźniej w dniu głosowania skończyli 16 lat.

W jaki sposób można oddać głos? Głosowanie odbywa się tylko i wyłącznie przez Internet. Za pomocą portalu Aktywny Dolny Śląsk. Każdy mieszkaniec województwa może zagłosować na jeden projekt z każdego obszaru tematycznego niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Na ile projektów można zagłosować? Na 7 projektów, po jednym, w każdym obszarze tematycznym, zgodnie z zasadą „jedna osoba = jeden głos”.

Do kiedy trwa głosowanie? Od 13 maja do 26 maja 2019 roku.

Jak oddać głos?

 1. Wejdź na stronę: Aktywny Dolny Śląsk
 2. Z każdego zakresu tematycznego wybierz projekt, na który chcesz zagłosować (w sumie możesz wybrać 7 projektów, bo jest 7 zakresów tematycznych).
 3. Wpisz swoje imię i nazwisko, kod pocztowy (weryfikujemy czy jesteś mieszkańcem województwa dolnośląskiego), PESEL (weryfikujemy czy masz ukończone 16 lat), nr telefonu (na ten numer wyślemy kod weryfikacyjny – ten numer telefonu może zostać wykorzystany tylko 1 raz).
 4. Potwierdź, że nie jesteś robotem.
 5. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 6. Kliknij przycisk ODDAJ GŁOS.
 7. W przeglądarce pojawi się nowe okno do wpisania kodu weryfikacyjnego.
 8. Na podany numer telefonu zostanie wysłany bezpłatny SMS z kodem weryfikacyjnym.
 9. Wpisz kod weryfikacyjny w przeznaczonym do tego polu, masz na to 2 minuty.
 10. Po wpisaniu kodu, kliknij przycisk POTWIERDŹ GŁOS.
 11. Twój głos został oddany.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA