Express-Miejski.pl

Zrzutka na wózek elektryczny dla Kuby. Charytatywny Turniej Siatkówki w Ząbkowicach Śląskich

zdjęcie ilustracyjne fot.: mwinnik / em24.pl

11 maja w hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się turniej siatkówki, którego głównym celem jest zbiórka funduszy na nowy wózek elektryczny dla Kuby Saryczewa.

Swój udział w turnieju potwierdziło 9 drużyn. Zostały jeszcze trzy wolne miejsca. 
Turniej odbędzie się w sobotę równocześnie na trzech boiskach w hali Słonecznej. - Zachęcamy drużyny do zapisów, a kibiców do dopingowania - mówią organizatorzy.

Jakub Saryczew ma 35 lat i jest mieszkańcem gminy Ząbkowice Śląskie. Urodził się jako wcześniak. Na skutek zaniedbań opieki medycznej, doszło u niego do niedotlenienia mózgu z powodu bezdechu, przy którym nikt mu nie pomógł. Doznał poważnego uszkodzenia mózgu, którego skutki ponosi po dzień dzisiejszy. 35-latek cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Od 9 miesiąca życia był intensywnie rehabilitowany wszystkimi możliwymi metodami, jednak nadal nie jest w stanie funkcjonować tak, jak większość społeczeństwa.

Ukochaną dyscypliną Jakuba jest siatkówka. 35-latek regularnie pojawia się w hali Słonecznej podczas meczów i turniejów siatkarskich. Teraz turniej charytatywny zorganizowano dla niego. Mężczyzna zbiera na nowy wózek elektryczny. Ten, który obecnie posiada ma już 15 lat i często się psuje. Czasami ze względu na jego awarię Kuba nie może opuścić domu i ma ograniczony kontakt ze środowiskiem.

Kubę można także wesprzeć poprzez wpłaty na indywidualny nr konta zrzutki: 09 1750 1312 6887 0911 6803 6938. Aktualnie na koncie znajduje się ponad 2.7 tys. zł.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA