Express-Miejski.pl

Zmienią lokalizację przystanku w Braszowicach. - Będzie praktyczniej - mówi starosta

Dotychczasowa lokalizacja przystanku w Braszowicach, vis a vis świetlicy wiejskiej fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od czerwca zmianie ulegnie lokalizacja przystanku autobusowego w Braszowicach. Zostanie on usytuowany wzdłuż głównej drogi powiatowej przebiegającej przez wieś.

O zmianę lokalizacji przystanku znajdującego się na przeciwko świetlicy wiejskiej wnioskowali mieszkańcy oraz przewoźnicy. Po modyfikacji związanej z organizacją ruchu końcem 2017 roku przystanek ten przestał być praktyczny. Pojazdy komunikacji zbiorowej po zabraniu pasażerów musiały zawracać by udać się w dalszą podróż w kierunku skrzyżowania obsługiwanego za pomocą sygnalizacji świetlnej, gdyż wyjazd na krajową ósemkę trasą wzdłuż boiska od półtora roku jest niemożliwy. Wprowadzono tam zakaz, a skrzyżowanie dróg służy jedynie do zjazdu z drogi krajowej.

Do wniosku mieszkańców przychylili się także urzędnicy gminni oraz radni powiatowi, a także starosta, który podczas omawiania projektu uchwały przyznał, że jest to drobna, ale praktyczna i ważna zmiana głównie z punktu widzenia przewoźników.

7 marca Wydział Gospodarki Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich wyraził zgodę na nieodpłatne udostępnienie części działki gminnej nr 447 o powierzchni koniecznej do lokalizacji przystanku, a na ostatniej sesji radni powiatowi zaktualizowali uchwałę w sprawie określenia przystanków na terenie powiatu.

Nowe miejsce do zabierania i wysadzania pasażerów ma znajdować się po prawej stronie jadąc od strony Grochowej, za skrzyżowaniem, jednak przed restauracją Ogrodowa.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA