Biegacze rywalizowali w Bardzie. Kolejna edycja Silver Run [foto]

Silver Run - Bardo 2019

Silver Run - Bardo 2019 fot.: em24.pl

Przemysław Górak z Sobótki z czasem 1 godz. 25 min i 39 sek. okazał się najlepszy podczas tegorocznej edycji Silver Run w Bardzie na odcinku 21 km.

27 kwietnia ponad 150 zawodników na trzech dystansach stanęło do rywalizacji biegowej w Górach Bardzkich. Biegacze do wyboru mieli trzy trasy: na 5 km, 12 km i 21 km.

Na najdłuższym odcinku triumfował Przemysław Górak z Sobótki, a za jego plecami ze stratą 1 min i 13 sek uplasował się Piotr Kociołowicz z Janowca. Trzecie miejsce na podium przypadło Pawłowi Bogdałowi z Międzygórza. Wśród Pań najszybsza okazała się Alicja Kaucka z Bielawy, która wpadła na metę po 1 godz. i 49 min, druga była Joanna Nalewalska z Bolesławca z czasem 1 godz. 51 min i 44 sek, a trzecia Klaudia Kiefer ze Skarbimerza, tracąc do zwyciężczyni 10 min i 41 sek.

Na trasie 12 km pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Kowal z Kłodzka z czasem 55 min i 5 sek. przed Piotrem Barnasiem z Barda, który osiągnął czas 57 min i 53 sek. Miejsce na podium przypadło Mikołajowi Sadowskiemu z Janowic Wielkich, który linię mety przerkoczył po 58 min i 21 sek. W kategorii kobiet triumfowała Kamila Czykiel z Brzegu Dolnego (czas: 1 godz. 15 min i 36 sek.) przed Ewą Jakubiec z Głuchołaz (czas: godz. 15 min i 39 sek.) oraz Pauliną Woźny ze Szczytnej (czas: 1 godz. 15 min i 42 sek.).

Najkrótszy odcinek padł łupem Marceja Broja ze Źlinic, któremu pokonanie 5 km trasy zajęło 21 min i 35 sek. Siedem sekund po nim na metę wpadł Piotr Wójcik ze Stoszowic, a trzecią pozycję zajął Artur Konieczyński z Kłodzka z czasem 22 min i 3 sek. Wśród kobiet różnice czasowe także nie były duże. Wygrała z wynikiem 24 sek. i 12 sek. Agnieszka Oleszczuk z Kłodzka przed Ewą Karatków z Radkowa i Zuzanną Mielniczuk z Bielawy. Obie do zwyciężczyni straciły kolejno 7 i 15 sekund.

Organizatorem imprezy była Fundacja Wychowania Fizycznego we Wrocławiu...