Znamy zwycięzców VIII Półmaratonu Henrykowskiego i IV Dyszki Księgi Henrykowskiej [foto]

VIII Półmaraton Henrykowski i IV Dycha Księgi Henrykowskiej

VIII Półmaraton Henrykowski i IV Dycha Księgi Henrykowskiej fot.: mwinnik / em24.pl

Paweł Grondys okazał się zwycięzcą VIII Półmaratonu Henrykowskiego. Ponad 21 kilometrowy dystans pokonał w czasie 1 godz. 25 min i 12 sek.

23 sekundy później na metę przybiegł Jakub Stanik reprezentujący Strzeliński Klub Biegacza „Granit”. Na najniższym stopniu podium uplasował się jego kolega z klubu Andrzej Cendrowski (czas: 1 godz. 26 min. 14 sek.).

Wśród kobiet najszybsza była Monika Wójcik reprezentująca klub Manter Running Team, która uzyskała czas 1 godz. 38 min. 51 sek. Blisko 15 minut później na mecie pojawiła się Ewelina Palac. Na trzecim miejscu podium stanęła Barbara Martowska (czas: 1 godzina, 53 minuty i 13 sekund).

Wśród mężczyzn z powiatu ząbkowickiego najlepsi okazali się: Andrzej Cendrowski, Dariusz Bodio (czas: 1 godzina, 27 minut i 37 sekund, 5. miejsce open mężczyzn) oraz Wiesław Kowal (czas: 1 godzina, 31 minut i 1 sekunda, 11. miejsce open mężczyzn). Przyznano także nagrody dla najlepszych biegaczy gminy Ziębice. Najlepszy był Dariusz Bodio przed Wiesławem Kowalem oraz Jerzym Malinowskim (czas: 1 godzina 32 minuty i 27 sekund, 13 miejsce open).

W klasyfikacji kobiet z powiatu ząbkowickiego pierwsze miejsce przypadło Monice Wójcik, a za nią uplasowały się kolejno: Ewelina Palac oraz Beata Czubala, która na linię mety dotarła po 2 godzinach, 4 minutach i 21 setnych (7. miejsce open kobiet). Nagrody w kategorii najlepsza ziębiczanka powędrowały do tych samych kobiet ze względu na to, że nagrody mogły się dublować.

Na dystansie półmaratonu sklasyfikowano łącznie 114 biegaczy.

Zwycięzcą IV Dyszki Księgi Henrykowskiej (bieg na 10 km) został Dawid Kutaj, uzyskując czas 34 minuty i 13 sekund. Drugi na mecie zameldował się Grzegorz Bira z czasem 36 minut i 9 sekund, a trzeci był Jan Kaczor z Paczkowa, docierając na metę po 36 minutach i 57 sekundach.

Wśród pań triumfowała Aleksandra Grodecka (czas: 44 minuty i 15 sekund), przed Józefą Batóg (czas: 45 minut i 3 sekundy) oraz Justyną Peniowicz (czas: 46 minut).

Nagrodę dla najszybszego mieszkańca powiatu ząbkowickiego na 10 km zgarnął Dawid Kutaj, a obok niego na podium stanęli Grzegorz Bira i Daniel Szlaga (czas: 37 minut i 18 sekund, 5. miejsce open mężczyzn). Wszyscy to również mieszkańcy gminy Ziębice, a więc nagrody w kategorii dla najlepszych z gminy Ziębice powędrowały także do nich.

Jeśli chodzi o najszybsze panie z powiatu ząbkowickiego to pierwsze miejsce zajęła zwyciężczyni biegu Aleksandra Grodecka, a dwa pozostałe wywalczyły: Małgorzata Boksa (czas: 49 minut 9 sekund, 6. miejsce open kobiet) i Monika Gorzkowska (50 minut i 14 sekund, 7. miejsce open kobiet). Nagrody w kategorii najlepsza ziębiczanka trafiły do Małgorzaty Boksy, Małgorzaty Gorzkowskiej i Ewy Kowal (czas: 53 minuty i 39 sekund, 18. miejsce w klasyfikacji open kobiet).

W biegu na 10 km sklasyfikowano łącznie 113 osób.

Organizatorami biegu są gmina Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Run.