Express-Miejski.pl

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w ziębickiej placówce

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w ziębickiej placówce fot.: Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

2 kwietnia w szkole podstawowej nr 2 w Ziębicach obchodzono „Dzień Świadomości Autyzmu”. 

Tego dnia uczniowie i nauczyciele, solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W zerówce i klasach I-III wykonano śniadanie w kolorze niebieskim. Chętni uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty dotyczące tematyki autyzmu. Każda klasa obejrzała prezentację multimedialną „Zrozumieć autyzm” oraz film o zachowaniach charakterystycznych dla tej choroby. Miało to na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób zmagających się z tym zaburzeniem na co dzień.

Następnie odbył się przemarsz wokół szkoły, który otwierał okolicznościowy transparent „Solidarni wobec osób dotkniętych autyzmem”. Towarzyszyły mu towarzyszyły plakaty oraz chorągiewki i balony, także w kolorze niebieskim.

Po południu w auli szkoły odbyło się spotkanie z zaproszonymi rodzicami. Wzięli oni udział w prelekcji, w której wykorzystano prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczycielki Renatę Świdzińską i Małgorzatę Gałuszkę oraz film udostępniony przez Fundację SYNAPSIS pt. „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, pokazujący problemy z jakimi borykają się osoby z autyzmem. Na spotkaniu goszczono Włodzimierza Biniasia - tatę chłopca dotkniętego autyzmem. Opowiedział on o swoich osobistych przeżyciach, o sukcesach syna, a także radzeniu sobie z problemami, z którymi zmagają się osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA