Express-Miejski.pl

Już w najbliższą sobotę Otwarcie Sezonu Turystycznego w Ząbkowicach Śląskich

zdjęcie ilustracyjne fot.: KM / em24.pl

Pokazy pojedynków rycerskich, tańce słowiańskie i dworskie czy żonglerka flagami. To wszystko zobaczymy podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego w Ząbkowicach Śląskich.

6 kwietnia od godz. 15 w ruinach ząbkowickiego zamku przeniesiemy się w czasie do średniowiecznej osady. Podczas słuchania opowieści o słowiańskiej kuchni, skosztujemy warzoną na paleniskach w średniowiecznych kotłach kaszę z mięsem i warzywami. Odwiedzimy także zbrojownię, gdzie można przymierzać hełmy, pancerze oraz uzbrojenie dawnych wojów. Nauczymy się produkcji krajek oraz tkania na bardzie, a u snycerza przyglądniemy się pracy dawnego rzeźbiarza, zaś na stoisku muzycznym poznamy historię instrumentów we wczesnym średniowieczu.
 
W skład obozowiska wchodzić będzie także ogromny namiot książęcy, wewnątrz którego na sali tronowej zasiadać będzie król, a całości dopełnią średniowieczne meble, ręcznie tkany kilim, bogate sprzęty codziennego użytku, skóry, kotły,  uzbrojenie oraz naczynia z tamtych czasów.
 
Ponadto w programie odbędzie się cykl gier i zabaw zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. strzelanie z łuku, miotanie oszczepem, rzut podkową, średniowieczny Strongman, Zerwikaptur oraz łowy na grubego zwierza. Dodatkowo będziemy świadkami chrztu Mieszka I, którego inscenizację odegrają członkowie Drużyny Wojów Piastowskich Jantar.

Izba Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA