Express-Miejski.pl

Trwają zapisy do turnieju badmintonowego w Ząbkowicach Śląskich

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Sześć kortów, kilka kategorii wiekowych i kilkanaście godzin zmagań. Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Badmintonie, które odbędą się 30 marca.

Będzie to dziewiąta edycja turnieju. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno dzieci jak i weteranów. Emocji nie zabraknie, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik powinien posiadać rakietę do gry w badmintona. Organizator zapewnia lotki do gry Yonex Movis 2000. Turniej odbędzie się w następujących kategoriach:

  • gra pojedyncza - U-15 rok 2004 i młodsi (dziewczęta- chłopcy), U-18 rok 2001 i młodsi (dziewczętachłopcy)
  • gra pojedyncza kobiet - mężczyzn Open
  • gra pojedyncza +40 mężczyzn (zawodnicy urodzeni w 1979 roku i starsi), minimum 4 zawodników
  • gra pojedyncza +50 mężczyzn (zawodnicy urodzeni w 1969 roku i starsi), minimum 4 zawodników
  • gra podwójna Open, mężczyzn oraz kobiet (minimum 3 pary)
  • gra mieszana Open, (minimum 3 pary)

Zawodnicy mogą zagrać maksymalnie w dwóch wybranych przez siebie kategoriach. Mecz rozgrywany będzie do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Seta wygrywa strona, która pierwsza zdobędzie 15 pkt. W przypadku bardzo dużej ilości zawodników organizator może w początkowej fazie turnieju skrócić sety do 11 punktów. Obowiązywać będą zasady zgodne z przepisami PZB.

Wpisowe wynosi kolejno za udział w jednej kategorii 20 zł, za udział w dwóch kategoriach 30 zł. Dzieci oraz młodzież szkolna jest zwolniona z opłat (U-15,U-18). Wpisowe zawodnicy wpłacają w dniu mistrzostw u organizatora.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na adres: wojteksiewruk@wp.pl do dnia 28 marca oraz w dniu zawodów od godz. 8 do 8.45 (dzieci i młodzież) oraz od godz. 11 do godz. 12 (dorośli) w hali Słonecznej. Należy osobiście potwierdzić udział w dniu zawodów.

Regulamin IX Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w Badmintonie [KLIK]

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA