Express-Miejski.pl

W gminie Ziębice ruszyła rekrutacja uczniów do szkół podstawowych. Sprawdź terminy

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W gminie Ziębice ruszyła rekrutacja uczniów na rok szkolny 2019/2020. Od 11 lutego można składać dokumenty o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę należy złożyć do 22 lutego. W pierwszej kolejności (z urzędu) do szkół będą przyjmowane dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej. Uczniowie mieszkający poza obwodem danej placówki mogą liczyć na przyjęcie jeżeli szkoła posiada wolne miejsca. Kryteria jakie brane są wtedy pod uwagę to:

a) rodzeństwo uczęszczające do danej szkoły - 8 pkt
b) rodzice lub rodzic samotnie wychowujący wskazali / wskazał gminę Ziębice jako miejsce zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym - 4 pkt
c) rodzice lub rodzic samotnie wychowujący pracują lub prowadzą działalność gospodarczą w obwodzie szkoły - 2 pkt
d) w obwodzie szkoły zamieszkują krewni kandydata (np. babcia, dziadek) wspierający rodziców / rodzica samotnie wychowującego w zapewnieniu dziecku należytej opieki – 1 pkt

Do 1 marca komisja rekrutacyjna rozpocznie weryfikację wniosków o przyjęcie do szkoły, a do 4 marca do publicznej wiadomości zostanie podana lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 8 marca pojawi się ostateczna lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, a do 15 marca rodzic ma obowiązek potwierdzenia przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Jeśli chodzi o terminy w postępowaniu uzupełniającym dokumenty o przyjęcie ucznia do szkoły należy złożyć w dniach od 20 do 22 marca.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA