Express-Miejski.pl

Basen ma już dach. Do otwarcia coraz bliżej

Trwa budowa krytej pływalni w Ząbkowicach Śląskich - luty 2019 fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Inwestycja związana z budową krytej pływalni w Ząbkowicach Śląskich postępuje z dnia na dzień. 

Obiekt ma już dach, a oficjalne otwarcie tej największej w najnowszej historii gminy inwestycji jest coraz bliżej. Planowany termin zakończenia budowy to jesień 2019 roku.

W ostatnich dniach plac budowy odwiedził burmistrz Marcin Orzeszek wraz ze swoim współpracownikami sprawdzając postępy prac. Roboty idą zgodnie z planem i na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że obiekt pod koniec 2019 roku będzie służył już mieszkańcom gminy Ząbkowice Śląskie oraz gościom.

Zgodnie z założeniem kryta pływalnia ma zawierać m.in: basen pływacki o wymiarach 25 metrów na 12.5 metra z sześcioma torami pływackimi, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi o powierzchni 121 metrów kwadratowych, brodzik dla dzieci o powierzchni niespełna 56 metrów kwadratowych, wewnętrzną zjeżdżalnię wodną oraz dwie wanny z hydromasażem dla sześciu osób.

Wykonawcą inwestycji jest firma Fewaterm z Chojnika, a koszt budowy obiektu oscyluje na poziomie 18 mln zł przy dofinansowaniu zewnętrznym na poziomie 4.55 mln zł.

ms. / em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Basen ma już dach. Do otwarcia coraz bliżej

  2019-02-07 10:25:12

  gość: ~takitam

  Cytat z artykułu:
  //// Inwestycja związana z budową krytej pływalni w Ząbkowicach Śląskich postępuje z dnia na dzień.

  Obiekt ma już dach, a oficjalne otwarcie tej największej w najnowszej historii gminy inwestycji jest coraz bliżej./////


  Mili Państwo.
  Definicja inwestycji brzmi:
  Inwestycja – w ujęciu ekonomicznym,to nakład gospodarczy poniesiony na utrzymanie, tworzenie lub zwiększanie kapitału .

  Czyli .... basen w Ząbkowicach, w żaden sposób nie wyczerpuje znamion inwestycji, bo po prostu nie będzie przynosił dochodów tylko STRATY, a za wszystko zapłacą podatnicy, również ci (a nawet przede wszystkim ci) którzy z basenu korzystać nie będą.

  Proszę zwrócić uwagę, że gdyby to była inwestycja, a więc z założenia coś co ma w przyszłości przynosić dochód, to już dawno znalazłby się prywatny inwestor który zbudowałby kryty basen w Ząbkowicach.

  Skoro burmistrz Orzeszek tak bardzo wierzy w powodzenie tej "inwestycji" to przecież mógł zaciągnąć kredyt jako osoba prywatna i po prostu mógł zbudować ten basen.

 • 2019-02-07 10:34:57

  gość: ~dodi

  @~takitam
  Jak Morawiecki bajki opowiada to teżś tak analizujesz?
  Inwestycja w nasze zdrowie i naszych dzieci.

 • 2019-02-07 10:46:55

  gość: ~Ekonomistka

  @~takitam

  Z ekonomicznego punktu widzenia masz rację, ale z pijarowego, który liczy się dla Orzeszka, niekoniecznie. Za 4 lata podczas kampanii będzie chodził Marcin i mówił, że dotrzymał słowa, że wybudował basen, który prężnie działa etc. Jest inwestycja w kampanie? Jest. Swój cel osiągnie, a ciemna masa będzie go wychwalała pod niebiosa, bo 80 proc. społeczeństwa w czterech literach ma finanse gminy, wydatki i funkcjonowanie. Połowa społeczeństwa nie wie czy jest rada miejska, czym rada gminy, czym to się różni i dlaczego w jednej gminie rządzi wójt, a w drugiej burmistrz. Mamy pod tym względem społeczeństwo bardzo niedouczone, stąd też taki Orzeszek (i nie tylko) na tym korzysta. Gmina zamiast zapewniać miejsca pracy i dbać o mieszkańców jeśli chodzi o najistotniejsze potrzeby mieszkańców wg hierarchii Maslowa to dba o dobra wyższe, nie zważając na to, że najpierw należy zapewnić mieszkańcom miejsca pracy, aby mogli godnie żyć (jedzenie, mieszkanie itd.), bezpieczeństwo, a dopiero potem dobra wyższe w postaci rozrywek...ale co ja się tam znam

 • 2019-02-07 23:53:59

  gość: ~takitam

  @~Ekonomistka

  Miła Pani.

  Pisałem (tu na tym portalu) chyba ze 100 razy (i nadal piszę) o tym wszystkim co Pani napisała i .... w przeważającej większości byłem i jestem postrzegany jako dziwak, odmieniec, mruk, malkontent, przeciwnik sportu, deb_il i .... inne epitety do wyboru.

  Oczywiście nie obrażam się :) wszak po to jest forum/dyskusja żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię na dany temat w dowolnie wybranej przez siebie formie.
  Niestety ... większość interlokutorów nie potrafi odnieść się do poruszanych tematów pozostając przy atakach osobistych, a więc najniższej formie "dyskusji" .

  Hierarchia Masłowa ?

  Proszę Pani, większość obsikanych ze "szczęścia" jakim jest (ich zdaniem) basen, zapewne nie wie nawet co oznacza termin hierarchia, a Pani tu Masłowa przytacza :)))

  Niestety jest tak jak Pani pisze, czyli 80% społeczeństwa nie widzi dalej niż kawał kiełbasy.

  Czy to źle ?

  Tak źle.

  Czy mam o to pretensje do kogokolwiek ?

  Nie nie mam.


  Po prostu trzeba edukować społeczeństwo wszelkimi możliwymi sposobami i być może, za jakieś 30-40-70 lat wypracujemy jako naród coś na kształt społeczeństwa obywatelskiego.

 • 2019-02-08 12:48:18

  gość: ~Ekonomistka

  @~takitam

  Drogi Panie,

  w jaki sposób? Skoro rodzice są nieuświadomieni, to i dzieci będą nieświadome. Dla znacznego % społeczeństwa to rodzice są autorytetem, niestety (w nie każdym przypadku niestety, ale w większości). Autorytet można nabyć też w szkole, ale obecny system edukacji w kraju jest beznadziejny - dziecko uczęszcza na takie przedmioty jak wiedza o kulturze, historię, w której poświęcone Polsce jest niewiele, ale wie np. co jadł na obiad australopitek i co bazgrali na ścianach w jaskiniach. Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć, historia jest ważnym przedmiotem, bardzo ważnym, ale powinna być poświęcona przede wszystkim naszym przodkom, a marnowanie czasu na historie innych krajów, jeżeli kompletnie nie ma to powiązania z Polską, to właśnie dowód na beznadziejność polskiego systemu edukacji. W szkołach powinno się uczyć przede wszystkim praktyki i ŻYCIA, a nie książkowych teorii. Wielu ścisłowców zna tablicę Mendelejewa na pamięć, ale znaczna część z nich nie ma pojęcia o tym, jak należy rządzić budżetem domowym, jakie dobra są na pierwszym miejscu, jakie na ostatnim i jakimi zasadami należy się kierować podczas różnego rodzaju inwestycji. O innych zawodach nie wspomnę. Polak po robocie fizycznej patrzy żeby napić się piwa i dobrze zjeść i nie rozmyśla na co dzień o tym, czy Orzeszek to dobry burmistrz czy zły, a jak gdzieś przewinie się info, że w Ząbkowicach będzie dyskoteka i znany zespół, albo 'igrzyska' to przy tym piwku wychwala tego burmistrza pod niebiosa. Śmieszne, ale prawdziwe

 • 2019-02-08 13:01:59

  gość: ~takitam

  @~Ekonomistka

  Cieszę się, że od czasu do czasu (zdecydowanie za rzadko) znajduję tu kogoś kto ma głowę nie po to żeby go bolała.

  >>>>> CAŁKOWICIE się z Panią zgadzam. <<<<<

  O edukacji również tu pisałem, czyli że polski system edukacji jest nie tyle beznadziejny, co po prostu (niestety muszę użyć tego określenia) głupi.

  Kończąc, dziękuję za rzeczową, logiczną i kulturalną polemikę.

  Wszystkiego dobrego.

 • 2019-02-07 10:52:57

  gość: ~MK

  Bardzo dobra inwestycja. W końcu będzie można po pracy podejść na basen z dziećmi, a nie tłuc się do Bielawy czy Kłodzka, gdzie na sam dojazd trzeba liczyć godzinę

 • 2019-02-07 12:17:23

  gość: ~Jan

  @~MK
  O jejku jakie te życie jest ciężki, on MUSI tłuc się godzinę do Kłodzka na basen, a ci ludzie co o 4 stoją na PKSie i tłuką się 2 godziny do LG czy Amazona to chyba to robią dla przyjemności.
  Najpierw chleb, potem igrzyska.

 • 2019-02-07 12:48:44

  gość: ~Pracownik

  @~Jan
  To niech znajdą sobie pracę bliżej.

 • 2019-02-07 12:49:13

  gość: ~Ferdydurke

  @~Jan

  No tak, wina Orzeszka, że ogromne zakłady nie chcą budować się w Ząbkowicach tylko we Wrocławiu. Głupota. Poza tym jeżdżą do Wrocławia, bo chcą więcej zarabiać. Firmy, które tam działają muszą więcej oferować niż firmy na peryferiach z prostego powodu - życie we Wrocławiu jest droższe. Nie szukaj kwadratowych jaj, bo za rok będziesz moczył jaja w ząbkowickim basenie razem z Darkiem

 • 2019-02-07 13:53:49

  gość: ~Jan

  @~Ferdydurke
  Burmistrz ma wiele możliwość w uatrakcyjnieniu okolicy dla inwestorów i ich ściąganiu, ale do tego trzeba mieć jaja, a nie Orzeszki.
  Ludzie chcą więcej zarabiać, no ku..a szok! Powinni spuścić głowę i iść do jakiegoś MIKu czy Bauda za najniższą krajową, a po powrocie do domu jeść z rodziną mortadelę, bo na nic innego za tak atrakcyjną wypłatę nie będzie go stać.
  A stawki w Amazonie i LG są tak atrakcyjne dla Wrocławian, że ci walą drzwiami i oknami do tych firm, a nie czekaj, w Amazonie pracownicy z Wrocławia to jakieś 5%, w LG to już na palcach jednej ręki można ich policzyć.
  A basenu nie planuję odwiedzić, bo taki brodzik 15x30 to może jest atrakcję dla jakichś lokalsów.

 • 2019-02-08 23:45:08

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~Jan
  Smutne,ale prawdziwe. Ząbkowicom Śląskim(regionowi) potrzeba prawdziwej 4 pasmowej drogi expresowej(czas do Wrocławia poniżej 30 minut).
  Ps.w LG dużo pracuje ludzi z Wrocławia niestety Ukraina.

 • 2019-02-07 12:03:37

  gość: ~Killllller

  Do otwarcia coraz bliżej, a zamknięcie nastąpi szybciej niż otwarcie, ot proste

 • 2019-02-07 14:13:45

  gość: ~Ktoś

  Do tej pory nie możecie przeżyć porażki wyborczej. Stawiacie sami sobie plusiki aby się podbudować?

 • 2019-02-07 14:47:14

  gość: ~Jan

  @~Ktoś
  Typowy wyborca PO/PIS który za wszystko co nie idzie po jego myśli obwinia PO czy tam PIS, zależnie od preferencji seksualnych(która z tych dwóch partii będzie go je.ać).

 • 2019-02-07 18:43:21

  gość: ~Ktoś

  @~Jan
  Doszedłeś już czy trzeba ci podniety?

 • 2019-02-07 20:10:46

  gość: ~Ktoś

  @~Jan
  A ty nadal plusujesz

REKLAMA