Express-Miejski.pl

Zmiany kadrowe w ząbkowickiej policji. Dotychczasowy komendant oddelegowany do Kłodzka [foto]

Zmiany w ząbkowickiej policji. Nowym po. komendanta został nadkomisarz Stanisław Cenarski fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podinspektor Ryszard Mazurkiewicz nie jest już szefem ząbkowickiej policji. Z dniem 1 lutego został mianowany komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Od dziś pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich został nadkomisarz Stanisław Cenarski, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego. Na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcy komendanta mianowano natomiast nadkomisarza Jacka Bednarskiego.

1 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich odbyła się uroczystość związana z powołaniem nowego pełniącego obowiązki szefa ząbkowickiej formacji i jego zastępcy. Była to także okazja do podziękowań dla ochodzącego komendanta. Wzięli w niej uział m.in. nadinsp. Tomasz Trawiński - komendant Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Roman Fester - starosta ząbkowicki, Dariusz Małozięć - zastępca burmistrza Ząbkowic Śląskich, kpt. Bartłomiej Zarzycki - komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, ppłk. Piotr Piekarski - z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku oraz Beata Ignacak - zastępca Prokuratora Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich.

- Jest to wyraz uznania i zaufania do komendanta. Jestem przekonany, że dotychczasowy przebieg służby, doświadczenie zawodowe i sposób, w jaki kierował tą jednostką w pełni predysponuje go do tego, aby objąć dowodzenie nową jednostką policji - mówił nadinspektor Tomasz Trawiński, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, o przeniesieniu podinsp. Ryszarda Mazurkiewicza do komendy ze zdecydowanie większą ilością wydziałów oraz policjantów.

Nadkomisarz Stanisław Cenarski karierę zawodową rozpoczął 1 stycznia 1991 roku początkowo jako policjant w Komisariacie Policji w Kamieńcu Ząbkowickim, a następnie w Komisariacie Policji w Bardzie. Z Komisariatem Policji w Bardzie był związany do lipca 2000 roku. 18 lat temu został przeniesiony do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i tu przeszedł wszystkie szczeble od referenta do naczelnika, którym był 4 lata. 1 marca 2018 roku nadkom. Stanisławowi Cenarskiemu powierzonno obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich, a 3 lipca został powołany na to stanowisko.

Nadkomisarz Jacek Bednarski, który od dziś pełni obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich rozpoczął służbę w policji 20 sierpnia 1998 roku w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i z tym wydziałem związany był do chwili obecnej. Od 2005 roku pełnił służbę na stanowisku Specjalisty Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 1 czerwca 2010 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i otrzymał promocję na pierwszy stopień oficerski. Nadkomisarz Jacek Bednarski jest absolwentem Wydziału Mechaniki Politechniki Opolskiej oraz Asolwntem Wyższej Szkoly Policji w Szczytnie w zakresie Zarządzania w Administracji Publicznej.

Dotychcasowy komendant podinspektor Ryszard Mazurkiewicz rozpoczął służbę 1 października 1990 roku w Dzierżoniowie. W 1993 roku przeszedł służyć do Wydziału Kryminalnego i z tym wydziałem związał się na dłużej. W 2006 roku został naczelnikiem sekcji w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, a półtora roku później naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. 1 października 2013 roku został powołany na Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie. Na tym stanowisku służył do 15 grudnia 2016 roku. Wówczas został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich, a po roku objął funkcję pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich. 15 lipca 2018 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich. Podinspektor Ryszard Mazurkiewicz jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

ms. / em24.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmiany kadrowe w ząbkowickiej policji. Dotychczasowy komendant oddelegowany do Kłodzka [foto]

  2019-02-01 13:29:06

  gość: ~Karju

  Panie  Stanisław Cenarski  moje gratulacje .

 • 2019-02-01 15:21:38

  gość: ~Maria

  No Panie Cenarski, doczekał Pan się. Gratulacje. Teraz ciężka praca na rzecz obywateli. Miałam do Pana zawsze szacunek i oby dalej pozostał.

 • 2019-02-01 21:16:06

  gość: ~JA

  Gratulacje mianowanym.

 • 2019-02-02 18:14:56

  gość: ~ja

  Pani Ruda bardzo ładna :)

 • 2019-02-02 18:21:38

  gość: ~Mieszkanka Barda

  Gratulacje panie Jacku Bednarski

 • 2019-02-03 02:56:55

  gość: ~Tamida

  Uczciwi sumiennie wykonujący swój zawód Policjanci są na wagę złota .

  Policja powinna być apolityczna poza partyjnymi układami bardzo dobrze wyposażona i godziwie wynagradzana .
  To jest podstawa dobrze funkcjonującego Państwa głodny pies nie będzie pilnował obejścia Pana .
  Policja ma za mało uprawnień co ma wielki wpływ na korupcję panującą w naszym kraju przykładowo za te same pieniądze w Polsce buduje się 1 km autostrady a w Niemczech 2 km .
  Aby firma wygrała przetarg musi dać 20% zielonych przed przetargiem i tak jest w całym kraju powstały kliku układy itp.
  Nasze elity polityczne począwszy od szczebla podstawowego bogacą się rozkradając majątek narodowy zadłużając Gminy miasta a majątek jest na wyczerpaniu a społeczeństwo ubożeje co zaradniejsi opuszczają Polskę nie widząc tu przyszłości .

  UE wprowadzi Art 9 uzależnienie funduszy UE od przestrzegania praworządności i wtedy na nic nie będzie pieniędzy 2020 r.

 • 2019-02-03 14:57:41

  gość: ~sceptyk

  @~Tamida
  A któz to zabrania lub jaki przepis ,ustawa ,instrukcja itp. bycia uczciwym apolitycznym policjantem ? Jak można oczekiwać apolityczności jak gostek , obecnie delegowany do Kłodzka z bananem na facjacie odbiera kluczyki od radiowozu ofiarowanego przez jak najbardziej przecież polityka Orzeszka & sitwa z o.o .

 • 2019-02-03 15:33:08

  gość: ~CBA

  @~sceptyk
  Już wkrótce UE przykręci –zakręci Polsce kurek z pieniędzmi i róbta co chceta a kto nie ma miedzi ten na tyłku siedzi.
  Zrośnie wtedy przestępczość czy zmaleje?

 • 2019-02-03 16:49:43

  gość: ~baca

  A cóż to tak częste zmiany w tej ząbkowickiej policji? Przecież jeszcze niedawno Szmytkowskiego powoływano na komendanta, a tu już o nim ani widu, ani słychu. Teraz Mazurkiewicz. Przy takiej rotacji to niedługo ci ze szkółki będą rządzić policją

 • 2019-02-09 13:28:07

  gość: ~bezpartyjny

  ostatnio dodany post

  @~baca
  no stanislawie ,gratulacje,z ziebickiej on to szkoly jest ,czy;i jest cos dobrego z ziebic

REKLAMA