Express-Miejski.pl

Kiedy warto wziąć urlop w 2019 roku by cieszyć się długim wypoczynkiem? Sprawdź

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W 2019 roku czeka nas 251 dni pracujących oraz 114 dni wolnych od pracy, biorąc pod uwagę weekendy i święta. Kiedy wziąć wolne by cieszyć się np. długimi weekendami?

Grudzień/styczeń:

Pierwsza okazja do przedłużenia wolnego będzie już na przełomie grudnia i stycznia 2018/2019. Biorąc zaledwie 1 dzień urlopu, można będzie wypoczywać aż 4 dni. 29 i 30 grudnia to weekend. 1 stycznia - Nowy Rok, który jest ustawowo wolny. Oznacza to, że planując urlop na 31 grudnia, czyli Sylwestra, można pozwolić sobie na dłuższe świętowanie. 

Kwiecień:

Kolejny długi weekend wypada dopiero w kwietniu. Ma to związek ze Świętami Wielkanocnymi, które w tym roku wypadają późno, bo dopiero 21 i 22 kwietnia (niedziela i poniedziałek). Wolna jest również sobota, 20 kwietnia, co daje 3 dni wolnego. Spragnieni dłuższego świętowania, mogą pomyśleć również o urlopie na piątek, 19 kwietnia, oraz wtorek, 23 kwietnia. Takie rozwiązanie da aż 5 dni wolnych od pracy.

Maj:

Polacy uwielbiają majówkę głównie ze względu na możliwość spędzenia czasu z najbliższymi na wspólnym grillowaniu. W 2019 roku wystarczy wziąć 1 dzień urlopu, by majowy wypoczynek trwał aż 5 dni. 1 maja (Święto Pracy) wypada w środę, a 3 (Święto Konstytucji) - w piątek. 4 i 5 maja to weekend. Zatem planując urlop na czwartek (2 maja) zyskujemy przedłużoną majówkę.

Czerwiec:

Następna okazja do dłuższego wolnego już w kolejnym miesiącu po majówce. Długi weekend możemy mieć w okresie Bożego Ciała, które wypada 20 czerwca w czwartek. Planując zaledwie 1 dzień urlopu (21 czerwca, piątek) można cieszyć aż 4 dniami wolnymi od 20 do 23 czerwca.

Sierpień:

15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wypada w czwartek. Analogicznie do sytuacji w czerwcu, planując dzień wolny na piątek, 16 sierpnia, można wypoczywać aż 4 dni.

Listopad:

W listopadzie 2019 roku czekają nas dwa długie weekendy. Pierwszy będzie już na początku miesiąca. 1 listopada (Wszystkich Świętych) w tym roku wypada w piątek, co oznacza, że - w połączeniu z weekendem - szykują się 3 dni wolnego. Kolejna okazja, by przedłużyć sobie weekend już 11 listopada (Święto Niepodległości), który wypada w poniedziałek. W połączeniu z wolną sobotą i niedzielą, czekają nas kolejne 3 dni wypoczynku. W obu przypadkach nie jesteśmy zmuszeni do brania dni wolnych by wypoczywać dzień dłużej niż tylko dwa dni.

Grudzień:

Boże Narodzenie w 2019 roku wypada w środę, 25 grudnia, a pierwszy dzień świąt w czwartek, 26 grudnia. Jeśli uda się zaplanować 1 dzień urlopu na piątek, 27 grudnia, można cieszyć się świętami aż do niedzieli, 29 grudnia, czyli przez 5 dni. A potem? Korzystając z dni wolnych w poniedziałek i wtorek (30 i 31 grudnia) i dodając do tego wolne w środę (1 stycznia) wykorzystujemy trzy dni urlopu i możemy odpoczywać pełny tydzień.

Lista świąt w 2019 roku przedstawia się następująco:

 • 1 stycznia - Nowy Rok - wtorek
 • 6 stycznia - Święto Trzech Króli - niedziela
 • 21 kwietnia - Wielkanoc - niedziela
 • 22 kwietnia - Drugi dzień świąt wielkanocnych - poniedziałek
 • 1 maja - Święto Pracy - środa
 • 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja - piątek
 • 9 czerwca - Zielone Świątki - niedziela
 • 20 czerwca - Boże Ciało - czwartek
 • 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - czwartek
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych - piątek
 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - poniedziałek
 • 25 grudnia -  Boże Narodzenie - środa
 • 26 grudnia drugi dzień Bożego Narodzenia - czwartek

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA