Express-Miejski.pl

Formalność. Koalicja Obywatelska Platforma. Nowoczesna i PSL będzie rządzić powiatem [foto]

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Ząbkowickiego VI kadencji fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Roman Fester wybrany starostą, Waldemar Wieja jego zastępcą, a skład zarządu powiatu uzupełniają: Justyna Giryn, Andrzej Regner oraz Robert Szwarc.

Takie rozstrzygnięcia przyniosła inauguracyjna sesja rady powiatu VI kadencji, która miała miejsce 22 listopada w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Potwierdziły się zatem nieoficjalne informacje, o których informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu.

Obrady rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie nowo wybrani radni otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich wybór oraz odczytali słowa ślubowania. Następnie prowadząca pierwszą część sesji Danuta Woźniak-Łągiewka (Prawo i Sprawiedliwość), najstarsza z grona radnych, zarządziła wybory na przewodniczącego rady powiatu ząbkowickiego. Na to stanowisko zgłoszono jednego kandydata - Dariusza Marcinkowa (Koalicja Obywatelska), którego kandydaturę jednogłośnie poparli wszyscy radni (17) biorący udział w głosowaniu (nieobecny był Kazimierz Piątkowski, a Karolina Czerniec po złożeniu ślubowania opuściła salę obrad).

Zastępcami przewodniczącego Marcinkowa wybrano Annę Gołdyn (PSL) oraz Mariana Kozyrę (Koalicja Obywatelska). W międzyczasie cała trójka otrzymała gratulacje od pozostałych radnych i zaproszonych gości, a w dalszej części sesji przewodniczący Marcinków zarządził wybory starosty zgodnie z planem obrad. Na stanowisko szefa powiatu zgłoszono tylko jednego kandydata. To Roman Fester z Koalicji Obywatelskiej, który w tajnym głosowaniu otrzymał 13 głosów za. Jego zastępcą jednogłośnie wybrano Waldemara Wieję (PSL), a skład członków zarządu uzupełnią: Justyna Giryn (Koalicja Obywatelska), Andrzej Regner (Koalicja Obywatelska) oraz Robert Szwarc (PSL).

Starosta i wicestarosta dziękując za okazane zaufanie wyrażali nadzieję na dobrą współpracę w radzie powiatu, a także z poszczególnymi gminami wchodzącymi w skład powiatu ząbkowickiego. Na koniec sesji głos zabrali jeszcze Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich oraz Paweł Gancarz - wójt gminy Stoszowice, którzy pogratulowali nowo wybranym radnym i przyznali, że również liczą na dobrą i owocną współpracę w rozpoczętej właśnie pięcioletniej kadencji.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA